ZĒRGLIS — izbaudi rudeni Siguldā no putna lidojuma

ZĒRGLIS — izbaudi rudeni Siguldā no putna lidojuma

Zērglis dāvanaRudens baudīšana Siguldā Latvijas (un ne tikai) iedzīvotājiem šķiet jau kā tāda tradīcija. Taču šogad rudeni Siguldā iespējams pavadīt tā, kā vēl nekad agrāk – tagad gleznainie Siguldas skati ir baudāmi arī no “putna lidojuma”. Šādu lielisku, ekstremālu un neaizmirstamu pieredzi piedāvā “Bungee Sigulda” komanda, kas izveidojusi jauno atrakciju “Zērglis”.

“Zērglis” ir trosei piestiprināta atrakcija, kas stiepjas pāri Siguldai jau ierastajam un zināmajam gaisa vagoniņa ceļam, tikai šoreiz no jauna un svaiga skatupunkta. Šī atrakcija ļauj traukties pāri pilsētai putna lidojumā – 55 metru augstumā virs Gaujas, vietām sasniedzot līdz pat 60km/h lielu ātrumu. Skan aizraujoši, vai ne? Taču, pirms jūs skrienat pēc jaunajiem piedzīvojumiem, lai mestos vēl neizjustajā, Lifehack.lv komanda iesaka iepazīties ar dažām noderīgām un vienkārši jautrām lietām saistībā ar “Zērgli”, kuras mums pastāstīja “Zērgļa” instruktors Artūrs.Zipline Zērglis Sigulda

1. Jūs sakāt, ka “Zērglis” ir pasaulē pirmā un šobrīd vienīgā šāda veida atrakcija. Kā radās ideja tādu izveidot?
Ideja par braucienu pa trosi pasaulē nav nekāds jaunums. Ir gan garāki, gan stāvāki nobraucieni. Taču gan Eiropas, gan pasaules mērogā šī atrakcija ir unikāla ar to, ka nobrauciens notiek pa funkcionējoša trošu ceļa nesošo trosi un vēl turklāt tiek izmantots tas pats pasažieru vagoniņš, lai atstumtu braucējus atpakaļ sākumpunktā.

2. Vai ir kādi ierobežojumi, kas neļautu izmantot šo atrakciju, piemēram, vecums, alkohola reibuma stāvoklis u.tml.?
Zērgļo gan jauni, gan veci. Mums ir bijis ciemos gan pusotru gadu vecs mazais, gan vīri un sievas pēc 80. Alkohola reibumā ierasties ir aizliegts, to paredz drošības apsvērumi. Turklāt pie ‘plānas’ apziņas Zērgļa baudīšana nav visai aizraujoša. Visus noteikumus neuzskaitīšu, taču galvenais nosacījums ir nepārsniegt 120 kg svaru vienam braucējam. Turklāt, ja svars būs lielāks par 115 kg, tad brauciens būs jābauda sēdošajā sistēmā.

3. Vai ir kaut kādi īpaši noteikumi, ko brauciena laikā nedrīkst darīt?
Cik iespējams, nevēlamas varbūtības izslēdzam jau pirms brauciena. Brauciena laikā nedrīkst neko mest lejā vai mēģināt attaisīt kaut ko no drošības sistēmām. Faktiski, tas ir .. common sense.

4. Kāds ir šīs atrakcijas darbalaiks – vai tā strādā tikai vasaras sezonā?
Pašreiz paredzam turpināt zērgļošanu arī ziemas sezonā vismaz brīvdienās. Skatīsimies pēc apstākļiem un pieprasījuma.

5. Kāda ir smieklīgākā frāze, teiciens vai kāda cita emociju izpausme, ko esi dzirdējis no klientiem?
Pat vairākas reizes esmu dzirdējis no līgavām vai līgavaiņiem frāzi: “Tu nebiji tik satraucies pat pie altāra!:D

Zērglis Cena

6. Vai tev ir bijuši gadījumi, ka klients baiļu dēļ kategoriski atsakās no sava brauciena? Ar kādiem vēl dīvainiem gadījumiem tev ir nācies sastapties?
Bija gadījums ar ārzemju puiku, kurš no bailēm atteicās tieši pirms brauciena. Tiesa, pēc tam, kad noskatījās vecāku braucienu, savas domas mainīja un izbrauca. Šādi gadījumi ir ļoti neierasti, jo kopumā ierodas jau piedzīvojumiem gatavi ļaudis. Bieži interesantos tērpos ierodas vecpuišu vai vecmeitu ballīšu dalībnieki. Vienam piemēram līdzi bija piepušama ‘gumijas sieviete’, ko piestiprinājām braucējam uz muguras.

7. Apraksti kāda klienta braucienu, kurš tev vislabāk palicis atmiņā!
Atmiņā palikuši daudzi, bet visvairāk paliek tie, kur klientiem bijis ļoti bail un viņi pavada lidojumu ar skaļiem bļāvieniem, spiedzieniem, izsauksmes un citiem spilgtiem vārdiem. Labi atceros tos, kas braukuši stiprā lietū. Arī tos, kuri nebeidz teikt paldies par piedzīvojuma sajūtu, ko guvuši.

22014927_2000877533457456_31966506_n
Ja neviens no smieklīgajiem atgadījumiem vai nopietnajiem norādījumiem jūs nav nobiedējis, tad tieši tagad ir īstais laiks doties neaizmirstamajā, īpašām sajūtām pārpildītajā braucienā ar “Zērgli”. Jo kad tad vēl, ja ne tagad, kad rudens ir izgleznojis Siguldu, kļūstot tai par iemīļotu galapunktu kā vietējiem, tā arī ārvalstu iedzīvotājiem?
Zērglis Sigulda
Izbaudiet zelta rudeni Siguldā ar “Zērgli” – klasiku jaunā, ekstrēmā un elpu aizraujošā veidolā! Neaizmirstamā brauciena cenas vienai personai ir 55 EUR, savukārt romantiskais vai vienkārši aizraujošais brauciens divatā “Tandēmā” izmaksās 95 EUR.

Iegādāties savu braucienu sev, jums diviem vai kā lielisku dāvanu citam iespējams “Zērgļa” mājaslapā http://zipline.lv. Tāpat šajā vietnē varat iepazīties ar klientu biežāk uzdotajiem jautājumiem un citu noderīgu informāciju.
zerglis

Komentāri

komentāri

sitemap