Zelta neirons - iemesli apbrīnot savas smadzenes

Zelta neirons – iemesli apbrīnot savas smadzenes

Autors

02/04/2014Interesanti

gold
Mūsu pasaulē cilvēka smadzenes ir visproduktīvākais orgāns. Tās sastāda 2.5% no ķermeņa masas un spēj attīstīties visas dzīves garumā. Ja paskatīties uz smadzenēm no zinātnes viedokļa, tad ir skaidrs, ka katrs cilvēks – īsts supervaronis.

Smadzenēs ir neironi, kuru skaits ir ap 100 miljardiem

Ja katrs no neironiem būtu zvaigzne, tad galvaskausā varētu ietilpt trešdaļa no Piena ceļa galaktikas. Galvas smadzenes ir sadalītas piecās daļās, kuru nosaukumus labāk neuzskaitīsim, tāpat neatcerēsies. Katra no tām veic desmitiem, pat simtiem dažādu funkciju.

Informācijas pārraides ātrums smadzenēs var sasniegt 432 km/st

Salīdzinājumā, ja Tu varētu skriet tikpat ātri kā strādā Tavas smadzenes, tad attālumu no Rīgas līdz Maskavai vai Varšavai varētu veikt pusotrā stundā.

Vidējais domu daudzums, kas ikdienā ienāk prātā – ap 70 000

Pie šādas aktivitātes smadzenēm nepārtraukti vajag aizmirst nevajadzīgu informāciju, lai sevi nepārslogotu un aizsargāties no emocionāliem pārdzīvojumiem. Tas palīdz Tev domāt ātrāk un vieglāk uztvert jaunu informāciju. Dzīves laikā atmiņa var glabāt līdz 1 kvadriljons (1 miljons miljardu) bitu informācijas. Tie ir aptuveni 25 000 DVD.

Kad smadzenes neguļ, tās ražo no 10 līdz 23 vatu enerģijas

Elektriskajai lampiņai tas ir pietiekami. Lūk, kāpēc šis orgāns attaisno savu ideju ģenerēšanas un kreativitātes statusu.

Fizikālie savienojumi starp neironiem notiek katru reizi, kad Tu kaut ko iegaumē

Tas notiek ne tikai nomodā, bet arī ātrā miega fāzē. Zinātnieki ir noskaidrojuši, ka šajā fāzē cilvēks spēj apgūt jaunu informāciju un izpildīt nezināmus uzdevumus (piemēram, iegaumēt mūzikas skaņdarbu). Ātrā miega fāzē lielākie ķermeņa muskuļi tiek atslābināti, smadzeņu aktivitāte pieaug un acu āboli zem plakstiņiem sāk aktīvi kustēties. Katru nakti Tu pārdzīvo no 9 līdz 12 “ātrās” fāzes. Kopsummā, tas sastāda 20%-25% no visa nakts miega. Tas nozīmē, ka dzīves 80 gadu laikā, šādā stāvoklī cilvēks pavada no 5 līdz 6.5 gadiem.

Tavas smadzenes aktīvi pārstāj augt un kļūst par “pieaugušām” 18 gados

Attīstīties gan tās – nepārstāj. Smadzeņu daļa, kas atbild par atmiņu var attīstīties fiziski (augt) var līdz pat 40 gadu vecumam un ilgāk. Lielbritānijā veikts eksperiments ir pierādījis to, ka taksistiem Londonā, kas labi pazīst pilsētu, šī smadzeņu daļa ir daudz lielāka salīdzinot ar citiem profesiju pārstāvjiem. Redzami lielāka tā bija tiem autovadītājiem, kas pilsētā nostrādājuši vairākus gadus.

Mīts par to, ka cilvēki izmanto tikai 10% no smadzeņu iespējam, nav patiess

Katrai smadzeņu daļai ir sava zināma funkcija. Piemēram, lai bez vārdiem atpazītu cita cilvēka sajūtas pēc sejas izteiksmes, tiek iedarbināti divi smadzeņu lauki. Lai pasmietos par kādu joku, ir nepieciešams iesaistīt veselus piecus smadzeņu laukus.

Komentāri

komentāri

sitemap