Viltīgs triks, kas ļauj iegūt cilvēka uzticību

Viltīgs triks, kas ļauj iegūt cilvēka uzticību

Autors

27/05/2016Interesanti

acs
Tu saki pilnīgu patiesību, bet klausītais tam netic. Situācija ir reāla un atradušies tajā, visticamāk, ir daudzi. Viss tāpēc, ka sniegtā informācija tiek uztverta ne tikai pēc būtības, bet ir atkarīga arī no citiem faktoriem – runas ātrums, mīmika, skatiens… Zinātnieki ne pirmo gadu mēģina tikt galā ar paņēmieniem, kurus var izmantot sarunā pārliecinot cilvēku par savu taisnīgumu.

Zinātnieku grupa no Leidenes universitātes (Nīderlande) ar profesoru Marišku Kretu priekšgalā ir veikusi interesantu eksperimentu un atklājusi vēl vienu viltīgu triku, izmantojot kuru var iegūt jebkura cilvēka uzticību. Lasām, iegaumējam, atceramies.

Projekta būtība

Pētījumā piedalījās 69 studenti. Visiem viņiem tika piedāvāts spēlēt “investīcijas” spēli. Jauniem cilvēkiem ir jāiejūtās investora lomā un izvēlēties sev partneri, kuru taisās finansēt. Studentiem vajadzēja izvēlēties cilvēku no diviem fotoattēliem (iepriekš izveidots fotorobots), kurā tiek attēlotas potenciālā partnera acis.
Šādi izskatījās pirmais variants.
01-6
Un šādi otrais.
02-3
Pamanīji atšķirību? Pirmajā gadījumā acu zīlītes ir sašaurinātas, otrajā – paplašinātas.

Kad studenti izvēlējās nākotnes “biznesa pratnerus”, tiem piedāvāja vienoties par investējamo summu (no 0 līdz 5 EUR). Eksperimenta autori dalībniekiem teica, ka to ieguldījumi būs 3x lielāki, bet partneris pats izvēlēsies, ar kādu summu dalīties ar investoru. Tas nozīmē – jo godīgāks “partneris”, jo vairāk naudas tam var uzticēt. Ja uzticības “partnerim” nav, tad labāk vispār neko nedot.

Saskaitot rezultātus, zinātnieki konstatēja, ka virtuālais personāžs ar paplašinātām acu zīlītēm ir saņēmis daudz vairāk naudas nekā viņa kolēgis. Apkopojot pētījuma rezultātus, zinātnieki ir nākuši pie secinājuma, ka cilvēki ar paplašinātām acu zīlītēm var iegūt uzticību biežāk kā ar sašaurinātām zīlītēm.

Vai var ietekmēt acu zīlīšu lielumu?

Tiek uzskatīts, ka cilvēks nevar ietekmēt uz savu acu zīlīšu lielumu, jo šīs izmaiņas notiek neapzināti, ziņo profesore Kreta. Savukārt zinātnieki atcerējās citu eksperimentu, kuru veica Oslo universitātē. Rezultāti parādīja, ka paplašināt acu zīlīti var iedomājoties konkrētus attēlus savā galvā. Citiem vārdiem, iedomājies par tumšu istabu un to, ka tajā atrodies – acu zīlītēm ir jāpaplašinās.

Komentāri

komentāri

sitemap