Video lekcijas, kas liks aizdomāties jebkuram cilvēkam

Video lekcijas, kas liks aizdomāties jebkuram cilvēkam

Kopš 1984. gada ASV notiek konference, kas uz vienas skatuves aicina uztāties zinātniekus, politiķus, uzņēmējus, māksliniekus, mūziķus, inžinierus un daudzus citus. Jā, šo konferenci sauc par TED – Technology, Enterntainment, Design jeb Tehnoloģijas (zinātne), Māksla un Kultūra. Droši vien esi jau par šādu konferenci dzirdējis, jo tā ir izplatījusies visā pasaulē un bieži notiek arī Latvijā TEDx ietvaros.
tedtalks
Mēs esam apkopojuši labāko, mūsuprāt, lekciju sarakstu, kas spēj iedvesmot, motivēt un pat atklāt milzīgās slavas un panākumu noslēpumus. Lekcijas notiek angļu valodā, bet “paspēlējoties” ar subtitriem varēsiet atrast sev piemērotāko valodu (ne visiem video ir pieejama latviešu valoda).

1. Introvertu spēks


Sabiedrībā, kur komunikācija un atklātība tiek vērtēta visvairāk, būt par introvertu – sarežģīti un pat, dažreiz, apkaunojoši. Sjūzana Keina savā motivētā lekcijā apgalvo, ka introverti visai pasaulei dāvina savus unikālos talantus un spējas, tos vienkārši vajag atbalstīt un cienīt.

Kā skolas apspiež radošumu


Sers Kens Robinsons piedāvā izstrādāt izglītības sistēmas, kas ir tendētas uz attīstību, nevis radošo spēju apspiešanu.

Izskats nav galvenais. Ticiet man – esmu modele!


Kamerona Rassele atzīst, ka ir uzvarējusi “ģenētiskā loterijā”, jo esot skaista apakšveļas modele. Nevērtējiet viņu pēc izskata. Šajā bezbailīgajā runā viņa “šķībi” raugās un industriju, kas viņu vilināja 16 gadu vecumā.

Ķermeņa valoda veido Tavu personību


Ķermeņa valoda ietekmē to, kā citi cilvēki Tevi redzi, bet katrs šo lietu var izmainīt. Sociālais psihologs Emmija Kaddija parāda, ka stipru pozu ieņemšana, piemēram, pārliecības pozu situācijā, kad jūties nepārliecināt – tas ietekmē testosterona līmeni un palielina iespējas veiksmīgi sevi realizēt.

Pamēģini kaut ko jaunu tuvākajās 30 dienās


Vai ir kas tāds, ko vienmēr vēlējies izdarīt, bet… vienkārši neizdarīji? Mets Kats iesaka: pamēģini to izdarīt 30 dienu laikā. Šī īsā un jautrā runa piedāvā brīnišķīgu iespēju noteikt un sasniegt vēlamos mērķus.

Komentāri

komentāri

sitemap