Veiksmīgu cilvēku 14 paradumi, kurus visi apskauž

Veiksmīgu cilvēku 14 paradumi, kurus visi apskauž

Autors

05/02/2014Dzīvesstils

main Nejron Photo shutterstock_95059075Vai Tu kādreiz satiki cilvēkus, kuri iztur stresa situācijas un haosus, ko sniedz mums dzīve ikdienā? Viņi vienkārši peld pa dzīvi savā pilnveidības oreolā un aiz muguras atstāj tos, kas nejūtas tik… brīnišķīgs. Ko tad mēs daram nepareizi? Kas traucē mums kļūt par veiksmīgiem cilvēkiem, kuri visu paspēj un vienmēr saņem to, ko vēlas?

Lūk arī daži veiksmīgu cilvēku paradumi, kas savam ideālam ir tuvāk par citiem.

1. Orientēti uz kvalitāti nevis kvantitāti

Veiksmīgi cilvēki nostāda prioritātes un neiegrimst sīkās vājībās. Vietā, lai koncentrēties uz sīkumiem un visu darīt lēnām, viņi sākumā izpilda vissvarīgākās lietas, bet pārējo laiku velta uz patīkamiem sīkumiem. Tas palīdz paglābties no spriedzes un smaguma, kas ir iekārts Tavos plecos, neļaujot baudīt dzīvi.

2. Vispirms parūpējies par savu veselību un labklājību

Cilvēki, kas tiecās pie panākumiem saprot, ka viņi neko nevarēs sasniegt, ja jutīsies slikti. Tāpēc, pirmajā vietā viņi liek savu veselību un labklājību – regulāri nodarbojās ar sportu, ēd veselīgu pārtiku un velta brīvo laiku mierīgam darbam vai izklaidēm, kas palīdz atpūsties.

3. Zina savas stiprās un vājās puses

Visiem ir savas stiprās un vājās puses, bet, vietā lai tās apspiestu vai nepievērstu uzmanību, veiksmīgi cilvēki tām piekrīt un strādā ar savām nepilnībām (jo vairāk Tu ignorē savas vājības, jo stiprāk tās kļūst).

4. Uzticās saviem instinktiem

Veiksmīgi cilvēki, pirmkārt, uzticas tieši sev. Viņiem nav svarīgi, ka pārējie tos nosoda, jo vienmēr zina, uz ko ir spējīgi un dara to.

5. Nosaka augstus standartus

Viņi ne tikai nosprauž sev augstus standartus, bet arī šiem standartiem neļauj sevi nobiedēt. Viņi saprot, ka nav nevainojamu lietu, bet gūst dziļu gandarījumu, lai izpildītu visus uzdevumus tik perfekti, cik tas ir iespējams. Viņi saprot, ka izdarīt kaut ko labi ar pirmo reizi ir daudz labāk un vienkāršāk kā labot kļūdas.

6. Viņiem ir plāns

Veiksmīgi cilvēki zina, ko patiešām vēlas – kā profesionālā vidē, tāpat arī personīgajā. Viņi zina kā izskatīsies viņu dzīve, ja turpinās sasniegt savu mērķi nenolaižot latiņu.

7. Neziedo savu radošumu

Veiksmīgi cilvēki nekad neļaus sevi iebiedēt ar to, ka nebūs naudas un nekad nepārdodas verdzībā maizes kukuļa dēļ. Viņi nestrādās tur, kur viņiem neinteresē, kaut arī var saņemt labu atalgojumu. Nabadzības draudi otrādāk – būs kā motivācija ātrāk īstenot savu mērķi.

8. Nosprauž reālistiskus mērķus

Cilvēki, kuri visu paspēj, nekad nesastāda nereāli izpildāmus uzdevumu sarakstus. Darbu sarakstā vienmēr ir vieta ēdiena ieturēšanai, dušas apmeklējumam un mierīgai atpūtai. Viņi pārāk novērtē savu veselību, lai neiedzītu sevi stūrī vai nepārtraukti atliktu ieplānotos darbus.

9. Secīgi izpilda darbus

Veiksmīgi cilvēki zina, ka multitaskings nenoved ne pie kā laba.

10. Regulāri koriģē savu virzienu

Ceļš uz panākumiem – tā nav taisna līnija, bet ceļš, uz kura vajag izvairīties no automašīnām, izvēlēties pareizo ātrumu un nogriezties pareizajā virzienā. Veiksmīgi cilvēki nepārtraukti analizē savus mērķus un to izpildes pakāpes koriģējot virzienu un atrod jaunus panākuma veidus.

11. Automatizē to, ko nevar izmainīt

Lai ikdienā nestresotu par kādām sīkām lietām, kuras nevari deliģēt kādam citam, noved tās līdz automātiskai izpildei. Automātiski pārbauda e-pastus, gatavo ēdienu un tīra dzīvokli – tērē tam minimums laika un enerģijas. Tad – nodarbojās ar savām lietām.

12. Dara tikai to, ar ko ir aizrāvušies

Šajā punktā pat nav ko piebilst.

13. Gudri organizē savu darba dienu

Viņi strādā no 30 minūtēm līdz stundai, tad apstājas uz īsu pārtraukumu pirms nākamā “cēliena”. Dažreiz viņi var strādāt četras stundas, dažreiz astoņas, viss ir atkarīgs no darba apjomiem, kurus jāizpilda šodien. Viņi dara visu, kas ir nepieciešams, lai izpildītu savu plānu, bet netaisās darbā “sadegt”.

14. Tic savam talantam

Nav svarīgi, vai kāds (speciāli vai nē) cenšas pārtraukt viņu domas vai izjaukt mērķus, ieviest šaubas. Viņi saprot, ka dara tieši to, ko vajag darīt un kad vajag darīt. Viņu kritiķi gan nevar palielīties ar to pašu, tāpēc arī ātri nodziest un atkrīt.

Komentāri

komentāri

sitemap