Tu māki programmēt, vienkārši to vēl neapzinies

Tu māki programmēt, vienkārši to vēl neapzinies

Autors

31/03/2014Dzīvesstils

programmerJa kāds Tev pasaka, ka māk programmēt, vai tad nav tā, ka šis cilvēks uzreiz tiek pacelts uz goda pjedestāla? Uz šī pjedestāla atrasties, noteikti, ir ļoti interesanti, bet Tev nav ne mazākās nojausmas, kā arī tur nokļūt. Tiklīdz kaut kādā veidā, visbeidzot, tur nokļūsti, Tevi uzreiz kāds nogrūdīs atkal lejā. Tas ir tāpat kā runāt mandarīnu valodā vai aizlidot uz Mēnesi. Programmēšana – tā ir vēl viena lieta, kuru Tu nekad nespēsi apgūt.

TAS IR ABSOLŪTS MĪTS!

Pasaulē nav nekā tāda, kas varētu Tevi apturēt iemācīties programmēt. Ja godīgi, tad to vari sākt darīt tieši tagad – vari pat nelasīt šo rakstu līdz galam. Vari vienkārši pāriet šeit, kur uzzināsi – kā bezmaksas var apgūt programmēšanu. Uzsākt šo procesu nav grūtāk kā izmantot Google. Katrs programmētājs ir sācis no nulles.

Realitātē, Tu nesāksi no nulles, jo zemapziņā jau saproti kā tas darās. Kods ir instrukciju kopums. Tu iestati šo kopumu un dators to izpilda. Kad kādam izskaidro, kā nokļūt līdz kādai vietai pilsētā, kad skaitļo ar kalkulatoru, spēlē domino – Tu programmē. Cilvēks, kalkulators un domino seko Taviem norādījumiem. Programmēšana ir datora iemācīšana darīt to, kas, parasti, aizņem daudz laika.

Uzrakstot pirmo koda rindiņu un novērojot sekas, tad ātri sapratīsi – pie tā var pierast. Lielākai daļai cilvēku patīk komandēt, bet programmēšana ir tieši tā nodarbe, kas apmierinās visas šīs vajadzības. Programmēšanas valodas pētīšana nemaz nav tik sarežģīts uzdevums, to var iemācīties un darīt ir patiešām interesanti.

Atklāti sakot, kļūt par lielisku programmētāju ir grūti. Tāpat kā kļūt par lielisku mūziķi vai sportistu. Ja nu vienīgi Tev nav 7 gadi un savākt savas 10 000 stundas programmēšanā Tev varētu būt vieglāk kā tagad. Varbūt Tev tas nemaz nav nepieciešams. Ja nu, vienīgi, esi gaidījis šo dienu ar nepacietību, tad šī diena ir pienākusi – programmēt Tu jau māki.

Komentāri

komentāri

sitemap