Stipri garā - 13 veidi saglabāt enerģiju

Stipri garā – 13 veidi saglabāt enerģiju

Autors

17/12/2013Dzīvesstils

garastipricilvekiPar to, ka veiksmīgs cilvēks labi izskatās, gaumīgi apģērbts, rūpējas par veselību un māk uzturēt gudras sarunas, zina visi. Bez tā, pieredzējis karjerists ir neatlaidīgs, ar stipru raksturu un saprātīgu optimistu. Tieši šādi cilvēki ir “stipri garā”. Kā tad viņiem sanāk uzturēt šādu stāvokli?

Psihoterapeite no ASV Emija Morēna ir identificējusi 13 noteikumus, kuriem seko šāda veida cilvēki. Kaut arī termins “stipri garā” skan nedaudz patētiski, šādiem cilvēkiem ir daudz vairāk iespēju “izaugt” un būt laimīgiem. Šī lieta ir ļoti aktuāla tieši uzņēmējiem.

1. Netērē laiku sevi žēlojot

Tu nekad neredzēsi, ka garā stiprs cilvēks žēlojas par savu bēdīgo situāciju, vaino apkārtējos (vai situāciju) un pārdzīvo, cik slikti ar viņu ir izturējušies. Tāds cilvēks nemāk uzņemties atbildību, bet veiksmīgs cilvēks atbild: “Nu jā, ko te var izdarīt!” vai vienkārši – “Nākamais!”

2. Neizmanto savu varu

Cilvēki, kas ir “stipri garā” neizmanto savas pilnvaras, lai kontrolētu citus cilvēkus padarot tos pazemīgus un nelaimīgus. Veiksmīgi cilvēki saprot, ka viņu spēks ir spēja kontrolēt savas darbības un emocijas.

3. Nebaidies pārmaiņas

Šādi cilvēkus pieņem pārmaiņas un labprāt iet uz risku. Viņu lielākās “bailes” (ja tādas ir) ir kļūt par pašapmierinātu un stagnējošu cilvēku. Pārmaiņas dod viņiem jaunu enerģiju lādiņu un uzsver to labākās īpašības.

0401AAYPXN
4. Netērē enerģiju uz tām lietām, kuras nespēj kontrolēt

Šādi cilvēki nežēlojas ilgi – ne uz korķiem uz ielām, ne par kādu pazaudētu manu, un, īpaši, uz citiem cilvēkiem. Viņi pieņem faktus kā notikumus, kas ir ārpus viņu kontroles zonas. Sarežģītā situācijā cilvēki saprot, ka vienīgā lieta, ko viņi var kontrolēt ir viņu pašu reakcija uz situāciju un attieksme.

5. Neuztraucies par to, ka vajag visiem izpatikt

Tev ir zināmi cilvēki, kuri visiem vēlas izpalīdzēt vai izpatikt? Vai otrādāk – citiem izdarīt ko sliktu parādot stipra cilvēka statusu? Abas šīs pozīcijas ir sliktas. Cilvēki, kas ir “stipri garā” cenšas būt laipni, labsirdīgi un godīgi un “izpatikt” tikai tur, kur tas ir nepieciešams (pamatoti).

6. Nebaidies no saprātīga riska

Šāds cilvēks ir gatavs riskēt, bet saprātīgi. Pirms tam viņš izanalizē visus riskus, uzvaras lielumu un izskaitļot sliktāko scenāriju vēl pirms tam (ja tas notiek), kad situācija pasliktinās.

0103A73PRN
7. Nežēlojies par pagātni

Ir jābūt īpašam spēkam, kas pieņem pagātni un turpina virzīt uz priekšu. Cienu tās lietas, kas ar Tevi ir notikušas pagātnē, bet netērē savu garīgo un prāta enerģiju uztraucoties par pagātnes vilšanām un nostaļģiju. Veiksmīgi cilvēki velta visu savu enerģiju radot vislabāko tagadni.

8. Neatkārto savas kļūdas

Mēs taču saprotam vārda “ārprāts” nozīmi? Tas ir, kad cilvēks atkal un atkal atkārto tās pašas darbības cerot iegūt citu vai labāku rezultātu kā iepriekš. Precīza un produktīva pašrefleksijas īpašība ir viena no veiksmīgu direktoru un uzņēmēju stiprākām pusēm.

9. Neapskaud citu cilvēku veiksmi

Piekrīti, ka ir nepieciešamas spējas, kas ļauj just patiesu prieku un apbrīnu par kāda cilvēka veiksmi. Cilvēkiem, kas ir “stipri garā”, piemīt šādas spējas. Viņi neapskauž un nejūt nepatīkamas emocijas, kad citi sasniedz savus mērķus. Otrādāk – veiksmīgi cilvēki cītīgi strādā, lai paaugstinātu savas izredzes kļūt veiksmīgam un necer uz viltīgiem un īsiem ceļiem.

10. Nepadodies pēc neveiksmes

Katra neveiksme dod iespēju sevi uzlabot. Pat vislielākie uzņēmēji piekrīt, ka pirmie centieni uzsākt biznesu bieži beidzās ar neveiksmi. Veiksmīgi cilvēki ir gatavi neveiksmēm, ja tas ir nepieciešams. Tas dod viņiem pieredzi un iemāca kaut ko jaunu. Katra neveiksme Tevi pietuvina mērķim.

1101A786DH
11. Nebaidies no vientulības

Šādi cilvēki bauda vientulību. Viņi to izmanto, lai izanalizētu pagātni un tagadni, saplānot nākotni. Ļoti svarīga lieta – viņu laime un garastāvoklis nav atkarīgs no citu cilvēku uzvedības. Viņi var būt laimīgi gan būdami kompānijā, gan vienatnē.

12. Neuzskati, ka pasaule Tev ir kaut ko parādā

Pārstāj domāt, ka ka pasaulei/investoram/darba devējam vienmēr un jebkurā laikā Tev obligāti jāizmaksā algu un jānodrošina komfortablu dzīvi. Veiksmīgi cilvēki ienāk šajā pasaulē lai strādātu un tiekties pēc panākumiem izmantojot savus spēkus un zināšanas.

13. Negaidi ātrus rezultātus

Esi gatavs rezultātus gaidīt ilgi. Saproti, ka ātri rezultāti nav iespējami un īstām pārmaiņām ir nepieciešams laiks. Esi pacietīgs.

Komentāri

komentāri

sitemap