Seksisma izpausmes, kuras Tu nemaz nepamani

Seksisma izpausmes, kuras Tu nemaz nepamani

seksisms

Tu domā, ka vārds “seksists” – tas nav par Tevi, jo pret cita dzimuma cilvēkiem uzvedies korekti? Tagad mēs mēģināsim kliedēt Tavu pārliecību par sevi, jo šīs izpausmes nemaz neattiecās uz tādiem izteikumiem kā “sievietes vieta virtuvē”. Tu pat vari nemanīt, kā diskriminē pretējo dzimumu.

Humors

Neķītrs jociņš no brutāla vīrieša mutes skan smieklīgi, bet ja ko tādu pasaka sieviete – kā Tu reaģētu? Pat, ja ārēji paliksi vienaldzīgs, Tu neķiķināsi par šādu joku, tāpēc padomā – vai tā nav viena no seksisma izpausmēm?

Seksualā dzīve

Tu nosodi sievieti par to, ka viņai ir bijuši daudzi partneri. Vīrietis, kas maina partneres katru pus gadu ir labs mīlnieks un siržu lauzējs. Sieviete, kuras dzīves laikā ir bijuši vairāk par 5-6 partneriem citu acīs kļūst par izvirtuli un, vēl trakāk, par mau*u.
Tas pats arī darba romānos – vai kādreiz dzirdēji, ka kāds būtu nosodījis priekšnieku vīrieti, kas nav attiecībās (jā, pat vēl neprecēts) un ir ielaidies nelielā mīlas dēkā ar sekretāri? Bet vai Tu pasauksi pie sevis ciemos to pašu sekretāri, kura arī nav ne precēta, ne attiecībās un no morālo principu viedokļa, neko sliktu nav izdarījusi? Sveiks, seksism!

Bērni

Tu esi pārsteigts, ja pēc šķiršanās bērns paliek tēva. Jā, protams, maziem cilvēciņiem ir tas vecums, kad māte viņam ir visa pasaule, bet tas periods ir diezgan īss – līdz pārstāj barot ar krūti. 10 gadīgam puikam nebūtu nekādas bioloģikās atšķirības būt tēva vai mātes audzinātam – strādā tikai tad, ja vecāks ir labs audzinātājs, nevis skrien uz saviem trijiem darbiem un atstāj savu auglīti ar kurlmēmu akli.

Cenu veidošanās

Apmeklē jebkuru vidēji statistisko apģērbu veikalu un salīdzini sieviešu un vīriešu kreklu un bikšu cenas. Vēl, pie tam, ka otriem (vīriešiem) ir nepieciešams kā minimums par pusi vairāk audekla šujot tiem apģērbu. Par apakšveļu un zeķubiksēm mēs pat nerunāsim. Tāpēc, ja redzi sievieti džinsās un maisveidīgā kreklā – nenosodi. Iespējams, viņai vienkārši trūkst līdzekļu zeķubiksēm un krūšturiem, bet džinsi un krekls birojā ir praktiski un lēti.

Maigais seksisms

Klasiskais – “maigais” seksisms attiecībā pret sievieti: palīdzēt sakopt biroju pēc korporatīvās ballītes, palīdzēt draudzenei ar pirms-ballītes dzīvokļa dekorēšanu u.c. sīkumi. Tevi nekad nepārsteidz – kāpēc tad Tava kolēģe iet uz virtuvi ar paplāti pilnu netīriem traukiem, bet ne Tu – amati jau jums ir vienādi. Klasisks seksisms, tikai apslēpts.

Dress-kods

Vai kādreiz esi dzirdējis, kad vīrieti piespiež uz darbu iet mokošos “spāņu zābaciņos”? Kāpēc tad lielās kompānijas joprojām aizliedz sievietēm nēsāt apavus uz augstiem papēžiem?

Sieviešu loģika

Cik reizes visas savas dzīves laikā esi dzirdējis frāzi “ja sieviete pateica “nē”, tas nozīmē “jā, tikai ne tagad”? Esmu runājis ar vairākām sievietēm par šo jautājumu un visas ir atbildējušas vienādi – “nē” nozīmē “nē”, un nav svarīgi kas to “nē” ir teicis – vīrietis vai sieviete.

Šo sarakstu var turpināt – “Viņa joprojām nav precējusies!“, “Viņa daudz ēd!“, “Depilācija un epilācija” u.c., bet mēs tomēr vēlamies noturēt Tavu uzmanību uz šiem punktiem, tāpēc nerakstam garus rakstus. Paldies. Peace, love, internet.
Komentāri

komentāri

sitemap