Saule nav norietējusi - 5 video par to, kā atgūt motivāciju

Saule vēl nav norietējusi – 5 video par to, kā atgūt motivāciju

Autors

18/03/2014Dzīvesstils Video

ted_talks
TED Talks (Technology, Entertainment, Design) ir ikgadēja konference, kurā tiek aicināti dažādu jomu profesionāļi, lai tie padalās ar savām jaunām idejām un izstāstītu iedvesmojušus stāstus. Viena no svarīgākām spīkera prasībām – ne tikai saprast jomu, bet arī būt par labu stāstītāju. Lifehack.lv ir izvēlējušies piecas performances, kurās tiek stāstīts par efektivitātes saglabāšanu un stimuliem ceļā uz panākumiem.

1. DANIELS PINKS – “Motivācijas noslēpums”


Daniels Pinks ir piecu, par motivāciju un darbu, bestselleru autors, kas tika iztulkoti uz 34 pasaules valodām. Viņa grāmata “Džonija Bunko piedzīvojumi” ir kā karjeras transformācijas gids. Pinks atspēko visus tradicionālos noteikumus, kas ir saistīti ar darbinieku motivāciju un izceļ jaunus. Izrādās, augsti bonusi ne vienmēr stimulē motivāciju, bet, otrādā, bloķē kreatīvismu un notrulina prātu. Pinks stāsta par dažādiem vadīšanas tipiem, it īpaši par ROWE metodi – kad darbinieks saņem algu tikai par rezultātu, bet ne par birojā pavadītām stundām.

2. DENS ARIELS – “Kas piespiež mīlēt savu darbu”


Dens pierāda hipotēzi, ka mūs nemotivē nauda, bet kas cits. To “citu” viņam ir arī jāatrod. Dens uzskata, ka tas nav gandarījums no patīkama darba, svarīgāk ir būt piederīgam kādai tuvai lietai. Ariels piedāvās divus eksperimentus, kas atspoguļo mūsu negaidīto attieksmi darbam. Viņš arī norāda, ka nodokļi un problēmas ir nepieciešamas kā dzīve un nāve, bez tā normāli attīstīties nevar. Emocijas, morālie principi u.c. – par šīm lietām nedrīkst aizmirst izvēloties darbu vai uzsākot pašam savu biznesu.

3. LARIJS SMITS – “Kāpēc lieli karjerai seko neveiksme”


Uzstājoties, Larijs uzsver uz starpību starp interesi un degsmi (kaisli). Intereses var būt 20, bet no tām ir jāizceļ degsmi (kaisli), kurai sekosi. Cita robeža ir starp ģenialitāti un trakumu. Cilvēkiem bail izskatīties par psihopātiem – uzvesties muļķīgi draugu un vecāku priekšā, pievilt skolotājus vai zaudēt. Bet, tikai pārvarot šīs bailes, var izveidot patiešām veiksmīgu karjeru.

4. ŠONS AKORS – “Labākā darba noslēpums”


Zinātnieks un psihologs Šons Akors atklāj cilvēces potenciālu un paskaidro, kāpēc pozitīvisms smadzenēm ļauj strādāt “vairāk, labāk, saprātīgāk”.
Cilvēkiem ir jācenšas paaugstināt savu pozitīvo emociju līmeni. Palielinās kreativitāte un enerģija, prātā var “iedzīt” daudz vairāk informācijas. “Visbeidzot mēs redzējām kā tas uzlabo katra biznesa iznākumu” – saka Šons.

5. ALANS DE BOTONS – “Veiksmes filozofija”


Autors pēta veiksmju un neveiksmju idejas un pieņem iemeslus, kuriem seko šīs divas biznesa daļas. Alens stāsta par vēsturi, kas parāda – ja pasaulē būs mazāk snobu, gandarījums no darba palielināsies vairākas reizes.

Komentāri

komentāri

sitemap