Sāpes un skaistums: kas ir jāzina pirms taisīt tetovējumu

Sāpes un skaistums: kas ir jāzina pirms taisīt tetovējumu

Autors

23/01/2015Dzīvesstils

tattoo
Tetovējumi jau sen ir pārstājuši būt par aksesuāru tikai jūrniekiem vai ieslodzītiem. Tos nēsā pavisam dažādi cilvēki lai izteikt kaut ko, pasvītrotu kādu ķermeņa daļu vai arī otrādāk – noslēpt rētas. Beigu beigās, tas ir vienkārši skaistumam. Bez iepriekšzinātiem faktiem (sāpes, sanitārie apstākļi), tetovēšanai kā mākslai ir ļoti sena vēsture.

Izmēram ir nozīme

Mazs tetovējums reti izskatās labi. Ja tas ir melns, pildīts aplis 2cm diametrā – vēl ciešami, bet, jo vairāk zīmējumā detaļas (kontūras, krāsu pārejas u.c.), jo lielākam tetovējumam ir jābūt.

Tas ir svarīgi ne tikai estētikas dēļ. Ļoti šaura kontūra (mazāk par pāris milimetriem) sliktāk “turās” un ar laiku “izplūdīs”. Ja tetovējums ir melns, to vairs neizlabot.

Zīmējuma izmērs, savukārt, diktē tetovēšanas vietu un ir stili, kur prasās, lai zīmējums ir pēc iespējas lielāks. Ja vēlies reālistisku portretu – gatavo plecu, muguru vai citu palielu ķermeņa zonu.

Meistaru izvēlās pēc paveiktiem darbiem

Tetovēšanas meisteri kā dizaineri, tā arī ilustrātori, gandrīz vienmēr specializējās konkrētajā stilā. To vajag izmantot! Tev pazīstams tetovētājs var iedot atlaidi, bet zīmējums paliks uz ķermeņa visu mūžu. Ja vajadzīgs japāņu pūķis, meklē meistaru, kas strādā tieši šajā stilā un dara to brīnišķīgi.
30061650-tat_folio-500x373

Būs sāpīgi, tikai – cik ļoti?

Sāpju slieksnis katram cilvēkam ir dažādāks. Ir cilvēki, kas sten jau pie pirmā dūriena, daži zem mašīnītes var gulēt trīs stundas, rakstīt SMS, skatīties filmas planšetniekā pat nepakustoties. Šie pirmie un otrie ir izņēmumi. Kopumā – tetovējums ir sāpīgs, bet kā likums, ciešams process.

Sajūtas tiek ietekmētas seansa laikā (jo ilgāk, jo sāpīgāk), vai ir anestēzija vai nav (tiek izmantoti pretsāpju kremi), cilvēka individuālās iespējas un zīmējuma atrašanās vieta. Ir vietas, kur to darī būs ļoti nepatīkami, citās – tetovēt pavisam ir bezjēdzīgi, pat, ja nejūti sāpes. Tur āda nomainās pārāk ātri un zīmējums tuvākajā laikā pārvērtīsies par putru.

Labs tetovējums maksā dārgi

Tetovējuma vērtība parasti tiek noteikta meistara darba stundās un cenas amplitūda ir ļoti plaša. Beigu ciparā tiek ņemts vērā meistara pieredze, viņa popularitāte un sloze, salona atrašanās vieta, zīmējuma izmērs un sarežģītība, arī materiālu izmaksas. Dažreiz meistari var uztetovēt bezmaksas (vai ar atlaidi), ja viņiem pēkšņi rokas “kasās” izveidot kaut ko konkrētu, interesantu, bet tādus atrast ir sarežģīti.

“Vidēji, labi meistari Latvijā maksā ap 20-40eur/stundā.”*

Tas prasa laiku

Tas laiks, ko nosauks meistars ir aptuvenais tīrā darba laiks ideālos apstākļos. Cik laika aizņems uztetovēt īstenībā – nepateiks neviens. Iespējams, vajadzēs uztaisīt pauzi lai atpūstos… abiem. Iespējams, var palikt slikti. Varbūt, Tev ir tāda āda, uz kuras ir sarežģīti tetovēt (tā gadās) vai uz kuras slikti klājās virsū krāsa.


Uztaisīt tetovējumu – ir tikai pus darbs

Kad saka, ka tas ir “uz visu dzīvi”, netiek runāts tikai par pašu zīmējumu. Tetovējums ir Tava ķermeņa daļa, kuru ir jākopj.
Lielākais ienaidnieks ir saule. Tetovējumu ir nepieciešams aizsargāt vai nu ar apģērbu, vai nu ar kremu (SPF 50+), savādāk zīmējums (it īpaši krāsains) ātri nobalēs.

Otrs ienaidnieks – slinkums. Labs meistars Tev pastāstīs kā kopt tetovējumu. Seko norādījumiem, jo pirmās divas nedēļas ir vitāli svarīgas. Vai Tu uzkāpsi uz riteņa ar nesadzītu pušumu uz kājas? Nedomā savādāk – tetovējums ir pušums. Tūkstošiem dūrienu minūtes laikā. Ja esi nolēmis – pieej šim jautājumam nopietni.

Vērts zināt

Āda ir dzīva – tā mainās un izstaipās. Pat pie iedālas tetovēšanas kopšanas to vajag atjaunināt reizi 3-5 gados. Maksās tas tikpat daudz kā uztaisīt jaunu. Sāpēs tikpat stipri.
Dzimumzīmes tiek ņemtas vērā – uz tām netetovē, bet noslēpj zīmējumā
Matiņi pēc tetovēšanas turpinās augt.
Ja Tev ir kāda rēta, tad ir jāpagaida vismaz gadu, pirms to varētu noslēpt.
Seansa laikā Tev ir jābūt skaidrā prātā, paēdušam un modram. Iepriekšējā dienā lietot alkoholu arī nav ieteicams – būs sāpīgāk, asinsizplūdums būs straujāks, lēnāk dzīs pušumi.
Ķermeņa temperatūras paaugstinājums vai reibonis pēc tetovēšanas seansa ir normāli, tie ir vienīgie blakusefekti (vienīgi, vēl ir sāpes un tūska).
Noņemt tetovējumu var ar lāzera palīdzību par 90-95%. Tas būs sāpīgāk, ilgāk un dārgāk kā pats tetovējums.

IEVĒRĪBAS CIENĪGI TETOVĒTĀJI LATVIJĀ**

Mārtiņš Kaija aka KaijaINK
Tetovētājs no Rīgas ar ļoti īpašu un unikālu stilu. Labrāt tetovē pats savus oriģinālzīmējumus pēc pasūtījuma. Mākslinieks, kurš tetovē kopš 2012. gada. Populārākais Latvijā mākslinieks, kas tetovē latviešu spēka zīmes.

10891074_680103488783310_2120809394_n
10499156_1479293785649911_136776600_n
1538596_1459769130921454_77736987_n
10899206_774107066017673_1993047856_n

Artis Grencbergs
Mākslinieks, kas par sevi raksta – “JEBKURAS SAREŽĢĪTĪBAS UN STILA profesionālā tetovēšana RĪGĀ-JUGLĀ,Brīvības gatvē 361..( korekcija,profilakse,pārtaisīšana,atjaunošana,cover up….) P.S. IESPĒJAMI BARTERI! 8)”

ll_377340066
ll_379617244
ll_357320549
113043744

*Pēc autora novērojumiem

Komentāri

komentāri

sitemap