Samsung un Google vienojās par patentiem

Samsung un Google vienojās par patentiem

sam_google

Kompānijas Samsung un Google noslēguši vienošanos par savstarpējo patentu licencēšanu. Vienošanās skar gan esošos patentus, gan tos, kuri tiks noslēgti nākamajos desmit gados. Vienošanās ir spēkā līdz 2024. gadam.

Oficiālajā ziņojumā nav norādīts, ka vienošanās skar absolūti visus patentus, bet tieši tiem, kas skar “vairāku produktu kategorijas” un neierobežojas tikai ar mobilām ierīcēm.

Samsung un Google arī iepriekš bija vienasprātis globālajā patentu karā pret galveno pretinieku – Apple. “Ābolu kompānija” cenšas tieši neuzbrukt Google, toties tiesājas ar Samsung. Apple vairākkārt izrādīja pretenzijas tieši par Android platformas elementu “kopēšana” no Apple iPhone iOS.

Vienošanās starp Samsung un Google ir labs piemērs, ka labāk ir sadarboties šādi, nevis nepārtraukti tiesāties.

“Sadarbība ar Google ir ļoti svarīga visā tehnoloģiskajā industrijā, – norāda Seungho Ahn, Samsung intelektuālā īpašuma direktors. – Kompānijas Samsung un Google visiem demonstrē, ka labāk ir sadarboties nekā iesaistīties mūžīgos intelektuālā īpašuma strīdos.”

Google pārstāvji atbalsta šo sadarbību: “Šādā veidā sadarboties kompānijas var samazināt tiesu izdevumus un koncentrēties uz inovācijām”, – tā teica galvenais jurists Allen Lo.

Komentāri

komentāri

sitemap