Robotu armija no Google

Robotu armija no Google

Google ir nopircis Boston Dynamics, “trako zinātnieku laboratoriju”, kuri ir izstrādājuši vienu no šausmīgākiem robotiem pasaulē. Kāpēc šis darījums Google ir izdevīgs? Robotu armija, kas var staigāt, skriet un, liekas, pārvarēt jebkādus attālumus. Iepazīsimies ar šo komandu.

1. ATLAS
atlas-darpa-robot-high-res-787066

Boston Dynamics ir izstrādājis divmetrīgu glābšanas robotu Atlas, lai piedalītos DARPA Robotics Challenge. Šis 150kg dzelzis var staigāt pa nelīdzenu virsmu, apiet šķēršļus un skriet uz skrejceļa. Māk arī balansēt uz vienas kājas, ja pa to trāpa ar nelielu bumbu. Tas ir pārsteidzošu un nedaudz pat biedējoši.
Stereokameras acīs, titāna un alumīnija ekstremitātes, hidroliskā piedziņa – Atlas ir prezentēts kā humanoids, kas bezbailīgi var izpildīt uzdevumus bīstamos apstākļos. 2014. gadā sešas komandas programmēs šo robotu, lai piedalītos DARPA konkursā (starp robotiem glābējiem). Šis konkurss ir izveidots pēc Hukušimas precidenta.

atlas-787098

2. CHEETAH
cheetah-DARPA-787147

Cheetah – šis Boston Dynamics ātruma demons. Viņš ir staigājošu robotu ātruma rekordists, kas spēj attīstīt līdz 45.5 km/st. Viņs skrien ātrāk kā Useins Bolts. Šis robots ir izstrādāts pateicoties DARPA Maximum Mobility and Manipulation programmas finansējumam. Cheetah ir sasniedzis tādus panākumus tā struktūras dēļ, kas līdzinās gepardam. Robota mugurkauls saliecas pie katra soļa palielinot viņa garumu un spēju tālāk atsperties no zemes. Par laimi, šis zvērs ir uz pavada. Pieslēgtais enerģijas avots neļauj Cheetah aizskriet prom no saviem radītājiem.

3. WILDCAT
wildcat-787156

Kamēr Cheetah skrien piesiets pie auklas, WildCat ir iestrādāts dzinējs, kas darbojas uz gāzes – tas ļauj viņam brīvi pārvietoties pa mežonīgo dabu. Tas ir ļoti skaļš un papildus svars samazina viņa veiktspēju, ja salīdzinām ar Cheetah. Neskatoties uz to, WildCat var attīstīt ātrumu 25 km/h uz īsām distancēm. Kā arī visi citi Boston Dynamics radījums, WildCat ir ļoti elastīgs. Tu tikai paskaties, kā viņš iziet līkumus – līdzīgi kā motocikls. Tas ir veikls un nenogurdinošs.

4. PETMAN
Petman-DARPA-787191

Šis ir pirmās paaudzes staigājošais robots – tas arī skraida un lēkā, kustās kā cilvēks. Petman bija izstrādāts, lai pārbaudītu dažādus kostīmus, kas tiek izmantoti bīstamos apstākļos, tāpēc viņa rokas un kājas kustās ļoti dabiski. Kā arī Cheetah, Petman bija viens no pirmajiem. Citiem vārdiem, Petman ir Atlas tētis. Atlas, varbūt, skaitās kā visstiprākais no visas ģimenes, bet tēvs arī kaut ko māk.

5. SANDFLEA
SandFlea-787202

Šis robots ir līdzīgs neveiklai ar pulti vadāmai mašīnītei, bet neviena šāda mašīnīte nevar pārlekt pāri augstai celtnei, bet tieši šī var. Puskilogramīgais SandFlea ar kameru var pārlekt pāri 9m augstam žogam pateicoties hidrostabilizātoram, kas atrodas korpusā un lidojumā saglabā orientāciju. Šis braukājošais un lēkājošais bots var palīdzēt kareivjiem un glābējiem ieskatīties ēku iekšienēs no droša attāluma. Pateicoties saviem lieliem riteņiem un pazeminātu korpusu, tas var augstu lekt, kas viņu padara par visdraudzīgāko Boston Dynamics robotu salīdzinot ar pārējiem robotiem-radiniekiem.

Komentāri

komentāri

sitemap