"Proud to be gay" - 7 uzņēmēji ar netradicionālo orientāciju

“Proud to be gay” – 7 uzņēmēji ar netradicionālo orientāciju

Autors

21/11/2014Interesanti

Nesen Apple galva Tims Kuks atklāti paziņoja, ka viņš ir gejs, tādējādi, apstiprinot baumas par viņa netradicionālo orientāciju. Tagad arī mūsu Rinkēvičš. Ir iemesls atcerēties arī citus zināmus uzņēmējus ar netradicionālo orientāciju.
Pēc Forbes aplēsēm, 2014. gadā miljardieru kategorijā ir 252 cilvēki. No viņiem tikai viens – Pīters Tīls atklāti ir paziņojis, ka viņš ir gejs. Tajā pašā laikā, tikai 7 no 50 bagādtkiem planētas cilvēkiem atklāti paziņo par savu netradicionālo orientāciju. Viendzimuma laulības aktīvi tiek atbalstītas arī Silīcija ielejā. Iespējams, pēc Tima Kuka paziņojuma arvien vairāk uzņēmēju atklās savu īsteno orientāciju.

Lifehack.lv ir izveidojuši sarakstu ar visbagātākiem un ietekmīgākajiem pasaules gejiem un lesbietēm.

Tims Kuks

543ffe70c126e_1400274767_tima-kuka
Viņš ir slavens ar savu inovatīvo pieeju Apple produktiem (“Innovate or die” – tā viņš raksta savā Twitter profilā), korporācijas ģenerāldirektors 2014. gada 30. oktobrī Bloomberg Businessweek ir paziņojs, ka ir homoseksuālis un ar to lepojas.

Pīters Tīls

005_peter_thiel-550x320
PayPal līdzdibinātājs un pirmais Facebook profesionālais investors. Pītera īpašumā ir tehnoloģiskais startups Palantir un tas arī finansē konservatīvo grupu GOProud. The New Yorker žurnālists Džordžs Parkers raksta, ka Tīls, paskaidrojot savam draugam, kāpēc viņš negribēja, lai seksuālā orientācija traucētu viņa darbam, jautāja: “Tu zini, cik finanšu pasaulē ir atvērtu homoseksuāļu?”

Domeniko Dolče un Stefano Gabbana

12
Visietekmīgākais modes pasaules pāris vada kompāniju Dolce & Gabbana. Viņu fashion-impērija 2013. gadā saņēma $1.4 miljardu peļņu. Dolče un Gabbana ar prieku piedalās sadarbības projektos – būtu tas zelta mobilais priekš Sony Ericsson vai ekskluzīvs Citroen C3 modelis, vai vermuta “Martini&Rossi” zelta sērija.

Kriss Hjūzs

firstmover-chris-hughes-hed-2012
Viens no Facebook dibinātājiem Hjūzs nodarbojās ar Baraka Obamas mājas lapas izstrādi pirmsvēlēšanas kampaņā, tad – dibināja diezgan veiksmīģu start-up Jumo. Vai veiksme ir atgarīga no orientācijas – tas nav zināms, bet Hjūzs nekad nav slēpis to, ka ir gejs un laulībā ir laimīgs.

Deivids Geffens

davidgeffen
Deivids dibināja skaņu ieraksta studijas kā Asylum Records un Geffen Records, kurās arī sākās Eagles, Aerosmith un Guns N’ Roses karjeras. Kā DreamWorks Animation līdzdibinātājs, viņam ir daļas šajā uzņēmumā un arī Apple. Geffens – atvērts gejs, piedalījās kustībā No On 8, kas bija pret Kalifornijas štata konstitcionālo labojumu par referendumu pret vindzimuma laulībām.

Dženifera Prickera

05_130299509
Atvaļināts ASV armijas pulkvežleitnants, Čikāgas investīciju kompānijas Tawani Enterprises vadītāja un viena no 11 miljardieriem Prickeru ģimenē, kurai pieder Hyatt Hotels tīkls.

Temmija Boldvīna

Rep. Tammy Baldwin, D-WI, 5/22-23/12.
Pirmā sieviete-senators no Viskonsīnas štata un pirmais sevi atklājušais homoseksuālai Senāta loceklis ASV vēsturē. 2013. gadā žurnāls “Advocate” Boldvīnu nosauca par gada cilvēku.

Komentāri

komentāri

sitemap