Kā kultivēt prieku?

Prieka inventarizācija

Autors

27/06/2013Dzīvesstils

prieks.pngŠodien piedāvājam uztaisīt pauzi un veikt savas dzīves prieka inventarizāciju. Mūsdienu enerģijas pavisam nav tik vienkāŗšas – tagad mēs atrodamies tādā laikā, kas var aktivizēt tādas negācijas kā sliktu iekšējo stāvokli, apātiju, depresiju, neticību sevī, izmisumu. Tādos momentos ir grūti dzīvē iet uz priekšu, tāpēc mēs tagad mākslīgi praktizēsimies, lai kaut mazliet izvilkt sevi no šī stāvokļa.

Paņem papīra lapu un pildspalvu, uzraksti Desmit gadījumus/momentus pēdējo trīsdesmit dienu laikā, kad esi jūties priecīgs. Raksti līdz brīdim, kad tiksi līdz pat 10. punktam – numurējiet tos.
Kādam tas liksies ļoti sarežģīti. Ļoti bieži mēs kaut ko darām vai saņemam kāroto, bet tam nemaz neveltam tik daudz laika un uzmanību, lai apzināties to un nosvinēt.

Piemēram, esi sapņojis par ceļojumu uz siltām zemēm, bet nebija tādu finansiālu iespēju un, pēkšņi, šis ceļojums realizējās – Tev ir rezervētas biļetes un noteikts datums. Ko Tu jūtu šajā momentā? Vai prieku? Vai jūti gandarījumu vai esi iegrimis savā ikdienas rutīnā un aizmirsi papriecāties?

Vai atceries izteicienu – “apstājies un paošņā rozes”? Šis ir angļu teiciens stop and smell the roses – tas ir tieši par to, ka, dažreiz, ir jāuzkavējās pie patīkamiem dzīves momentiem un uz tiem jākoncentrējās. Diemžēl, mēs esam izveidoti tā, ka savā zemapziņā atstājām tikai negatīvos momentus, koncentrējoties uz slikto.

Pozitīvās domāšanas zinātne mūs māca pārorientēties no sliktā tieši uz labo, lai neiesprūst negācijās un sevī kultivēt pozitīvismu.

Ja savā 10 priecīgu momentu/notikumu sarakstā knapi vari uzrakstīt 2-3 gadījums – kaut kas ir jāmaina.
Tieši tagad nostādi sev mērķi obligāti pierakstīt visus priecīgus momentus savā dzīvē tuvāko nedēļu laikā un dari to šādi – Tu pārdzīvo kādu patīkamu brīdi un to apzinies – “jā, tagad ar mani notiek labas lietas” sakot sev “ES PRIECĀJOS!”. Savu prieku vari izrādīt arī uz āru iesaucoties “Jahūūū!” vai pasmaidot. Galvenais, uztaisīt pauzi, lai atcerēties šīs sajūtas, lai Tavs ķermenis, prāts, smadzenes to sadzird – Tu priecājies un to apzinies.

Tad notiks brīnums – Tu redzēsi cik daudz priecīgu notikumu ir Tavā dzīvē un to paliek vairāk un vairāk!
Paeksperementē. Veiksmi!

Komentāri

komentāri

sitemap