Piesakies Google street view trekker darbam jau šodien

Piesakies Google street view trekker darbam jau šodien

trekker.pngGoogle ir devis trešajām personām iespēju pieteikties lieliskam darbam, kura vienīgais pienākums ir “trekker” ņemšana līdzi izbraukumos. Šī augsto tehnoloģija ierīce ir mugursoma, kas aprīkota ar 360 grādu kameru, kas ļauj “Google street view” doties uz vietām, kur kameru riteņi, mašīnas, trolejbusi un sniega motocikli nekad nav bijuši.

Šo ierīci atbalsta Android un tas satur 15 leņķveida lēcas, kas vērstas dažādos virzienos, lai atļautu attēlus kombinēt 360 grādu skatījumā, kas plašākai auditorijai zināms kā “Google Maps”. Šī 42 mārciņas smagā mugursoma uzņem fotogrāfijas ik pēc 2,5 sekundēm laikā, kad “trekker” dodas eksotiskajos un pārdrošajos pārgājienos dažādās pasaules malās.

Pēc nesenajām ēku interjera un lielāko tūrisma objektu kartēšanas aktivitātēm ir iespējams, ka Google cenšas ar savām kartēm pārņemt visu pasauli. Ar šo “trekker” liekas, ka nav neviena vieta, ko Google nevarētu ierakstīt.

Un tagad Google lūdz palīdzību, lai visu aptvertu.

Savā paziņojumā Google informēja: “Mēs ceram, ka šo tēlainību izmantos mūsu partneri, lai palielinātu informētību un interesi par to atrašanās vietām potenciāli augošajam tūrismam”. Protams, tūrisms ir jauka lieta, bet šīs tehnoloģijas nonākšana trešo personu rokās var dot iespēju arī jautrām blēņām.

Bet šai jaunajai iniciatīvai ir arī citas sekas. Tiek nolikta malā potenciālā tiesiskā un privātā dzīve, kas paceļ Google karšu servisus pāri visiem pārējiem. Ar šo ierīci “Google Maps” ir vienīgais pakalpojums, kas var Tevi aizvest no Tava ērtā ofisa krēsla uz nomaļām vietām, akmeņainiem reljefiem, kur Tu jau sen esi nolēmis doties nedēļas nogalē pārgājienā.

Lai pieteiktos, Tev vienkārši ir jāinformē par projektu, kas Tev padomā, jāsniedz neliela informācija par sevi un jānosaka statuss, vai vēlies saņemt naudu par ceļojumu. Diemžēl, lai to varētu darīt, “trekker” ir jāstrādā tūrisma padomē, universitātē, valsts aģentūrā vai organizācijā, kas veic pētījumus. Ja Tu neatbilsti šiem kritērijiem, vari doties solo ceļojumā. Tomēr pagaidām vēl nav saņemta informācija, ka tas tiks kompensēts, tā kā jābūt gatavam darīt to savam priekam un Google peļņas paaugstināšanai.

Pirmā organizācija, kas izmantojusi šo iespēju ir “Hawaii Visitors and Convention Bureau“, kas jau ir sākusi šo foto kartēšanas projektu. Ja arī Tu vēlies pieteikties, vari to izdarīt:

ŠEIT

G+ Juris Līcis

Komentāri

komentāri

sitemap