Piecas lietas un vietas, ko vērts apmeklēt nedēļas nogalē

Piecas lietas un vietas, ko vērts apmeklēt nedēļas nogalē

gadatirgus
Strauji tuvojas nedēļas nogale, un saulainie, siltie laika apstākļi priecē cilvēku prātus un sirdis, ļaujot izbaudīt jebkuru nodarbi vēl vairāk.
Ja vēl kādam nav konkrētu plānu nedēļas nogalei vai savā aizplānotajā laikā ir vēl vietiņa kādas nodarbes iestarpināšanai, mēs varam ieteikt 5 lietas (vai, drīzāk, vietas), kuras ir vērts apmeklēt šajā nedēļas nogalē.

1. Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu Gadatirgus (4., 5. jūnijs)

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejā 4. un 5. jūnijā jau 46 reizi norisināsies tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus, kas katru gadu pulcē amatniekus no visas Latvijas.

„Gadatirgus būs gandrīz divarpus kilometru garumā. [..] Mēs cenšamies, lai gadatirgū ir Latvijā radītas preces,” zina stāstīt Brīvdabas muzeja informācijas un izglītības nodaļas vadītājs Igors Ziemelis

Gadatirgus ir kā izstāde, kas parāda tautas lietišķās mākslas labākās tradīcijas un amatniekus, un šogad gadatirgū būs arī plaša kultūras programma, kurā piedalīsies ne vien amatnieki, bet arī folkloras kopas, deju grupas, dziedātāju ansambļi, kapelas, seno spēļu un rotaļu pratēji, ierasto nacionālo ēdienu darītāji un citi dalībnieki, tajā skaitā arī RadioTev, kas parūpēsies par patīkamu muzikālo atmosfēru visa pasākuma laikā.
Vairāk informācijas LiveRiga mājas lapā
Gadatirgus Brīvdabas muzejā

2. Speed dating – Love in Riga – Ātro randiņu vakars (5. jūnijs)

Speed dating – tas ir sava veida mini-randiņš, tikai ballītes formātā.

Organizatoru mērķis ir iepazīstināt pēc iespējas vairāk cilvēku. Dalībnieki šā pasākuma ietvaros var izveidot kontaktu tālākam flirtam, draudzībai, nopietnām attiecībām vai partnerattiecībām biznesā. Speed dating iespējams atrast ne tikai savu otru pusīti, bet arī iepazīties ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem, kam ir līdzīgas intereses, uzskati un dzīves stils.
Tāpēc sarosieties tie, kas vēlas iepazīties un ievest jaunus cilvēkus savā dzīvē!
P.S. ja vēlaties apmeklēt pasākumu, neaizmirstiet iegādāties biļeti šeit – Biļešu Paradīzē.
atrais-randins

3. Baltijā pirmais starptautiskais trīsdimensiju ielu mākslas festivāls “Rīgas ilūzijas” (4. jūnijs)

No 2016. gada 2. jūnija līdz 4. jūnijam kultūras un atpūtas parkā “Mežaparks” norisināsies Baltijā pirmais starptautiskais trīsdimensiju ielu mākslas festivāls “Rīgas ilūzijas”. Savu dalību festivālā ir apliecinājuši 12 starptautiski atzīti mākslinieki no 8 dažādām pasaules valstīm. Trīs dienu laikā ikviens interesents ir aicināts sekot līdzi unikālu trīsdimensiju gleznojumu tapšanai uz asfalta un balsot par savu favorītu.
Festivāla mērķis ir apliecināt Latvijas valsts piederību pasaules mūsdienīgās mākslas kultūrai, veicināt profesionālās mūsdienīgās mākslas attīstību un stiprināt kultūras apmaiņu ar citām pasaules valstīm. Rīgas trīsdimensiju ielu mākslas festivāls “Rīgas ilūzijas” kļūs par pirmo šāda veida festivālu Baltijā, līdz ar to popularizējot Rīgu kā progresīvu mūsdienu mākslas un kultūras pilsētu. Festivāla laikā 12 starptautiski atzīti mākslinieki Rīgā, “Mežaparka” teritorijā uz asfalta veidos lielformāta 3D gleznojumus. Pasākums būs apmeklējams bez maksas.
Par pasākumu vairāk vari lasīt te – Latvia.Travel
mezaparks

4. Akustiskās mūzikas festivāls “Sudraba kaija” (3.jūnijs)

Akustiskās mūzikas festivāls “Sudraba” kaija ir pirmais un pagaidām vienīgais festivāls Latvijā un Baltijā, kur uz vienas skatuves tiekas visdažādāko mūzikas žanru kolektīvi, kuri godā tur akustiskos instrumentus un to spēlmaņus. Festivāls sāksies 3. jūnijā ar akustisko grupu konkursu Liepupes tautas namā. Savukārt 4. jūnija brīvdabas koncertos uz divām skatuvēm dzirdēsim pazīstamus māksliniekus.

Šāgada festivāla jaunums – Akustiskās mūzikas festivālā elektroniskā mūzika!

Noslēguma koncerts notiks Liepupes baznīcā 5. jūnijā plkst. 15.00. To ieskandinās ērģeļniece Kristīne Adamaite. Ar jaunu akustisko programmu mūs iepazīstinās Normunds Ķietis un Inita Āboliņa, bet koncertu un festivālu noslēgs arfas burvība- projekts Da Capo.

5. Izstāde “HOLOGRAMMAS” (17.maijs – 12. jūnijs)

No 17.maija līdz 12.jūnijam kultūras pilī “Ziemeļblāzma” apskatāma Vadima Briskina (Sanktpēterburga) hologrammu izstāde. Izstādē iekļautas dažādu Krievijas mākslas muzeju eksponātu, cilvēku portretu, kā arī dzīvnieku attēlu hologrammas.

Hologramma ir fotogrāfiju veids, kur attēlu iespējams apskatīt trīs dimensijās. Ja jūs māc šaubas par to, kas sagaidāms šajā izstādē, varat aplūkot nelielu ieskatu Rēzeknē organizētajā izstādē: http://www.lsm.lv/lv/raksts/maksla/kultura/rezekne-verieniga-holografijas-makslas-izstade.a121347/

Tikai neaizejiet uz šo izstādi piektdien, 3. jūnijā, jo izstāde šajā datumā nebūs pieejama!

Šo nedēļas nogali meteorologi sola siltu un saulainu, ar vidējo temperatūru ap 20 grādiem. Tāpēc nav jābrīnās, ja lielākajai daļai cilvēku nedēļas nogale jau ir „aizsista” ar visādiem izbraukumiem dabā – uz vasarnīcām, laukiem, vai varbūt kādu pārgājienu mežā ar nakšņošanu teltīs.

Tomēr, ja atpūta dabā nav priekš jums, vai arī ja vienkārši vēlaties pavadīt savu nedēļas nogali, apmeklējot un aplūkojot ko interesantu, tad aizbrauciet uz Brīvdabas muzeju, Mežaparku vai Ziemeļblāzmu, lai aplūkotu, iespējams, ko pavisam vēl neredzētu, dodieties uz Lielupi, lai apvienotu patīkamo zvilnēšanu pie jūras ar skanīgo akustiskās mūzikas baudījumu, vai arī pavadiet aizraujošu un pirmo iespaidu pilnu vakaru restorānā „Boulevard 33” Speed dating pasākuma ietvaros.

Komentāri

komentāri

sitemap