Pat darbā Google ir savas nepilnības

Pat darbā Google ir savas nepilnības

Autors

06/11/2013Interesanti

google_workersDarbs vai stažēšanās Google – karjeras paradīze un normāla cilvēka sapnis. Šīs tēzes apstrīdēšanai tiek ņemts ieraksts no Quora, kur bijušie un esošie Google darbinieki sūdzas viens otram par mīļākās kompānijas mīnusiem.

Rutīnas darbam tiek algoti augstas klases profesionāļi

Šajā darbā viss ir kārtībā, Google vadītāji pieņem darbā patiešām labākos cilvēkus. Diemžēl, arī tajās jomās, kur tas nemaz nav vajadzīgs (joks par apkopēju ar divām augstākām izglītībām īstenībā nav nekāds joks?)

Sliktākais moments darbā Google ir tas, ka cilvēki ir pārāk profesionāli savā darbības jomā. Uzņēmumam ir augsts līmenis un prasības personāla algošanai, tajā skaitā arī dēļ paša zīmola un prestiža. Rezultātā, “gudrās galvas” saņem neietekmējošas un maznozīmīgas pozīcijas. 10 labāko ASV koledžu studenti nodarbojās ar reklāmas produktu tehnisko atbalstu, seko YouTube saturam vai raksta bāzes kodu un testē “OK” pogas krāsas kaut kur dziļi lapā.

Google darbinieki ir pārāk īpaši

Starp kompānijas darbiniekiem ir joks: “Mēs bieži jokojam ar kolēģiem, ka Larijs Peidžs un Sergejs Brīns izbrauc savās jahtās – sasien tās kopā, sēž katrs savā jahtā, smēķē cigārus un apskatot darbinieku fotogrāfijas saka – “Šis bija multinacionālās telekomunikāciju kompānijas līderis, mācījies Harvardā, bet tagad strādā Orkut tehniskajā atbalstā“. Tad sāk smieties un paceļ viskija glāzes. Tas, protams, ir maz ticams, viņi diez vai smēķē vai dzer. Kaut arī, kurš viņus zina.”

Google vairs nav startaps. Tā ir milzīga korporācija

Kompānija jau sen nav slavētās startapa atmosfēras. Lai saņemtu paaugstinājumu, pietiek strādāt pareizi un uz pareiza produkta.

story_best-company-to-work-for-fortune-2013_image_726x726

Programmētāji kļuvuši par egoistiem

Google programmētāju līmenis patiešām ir diezgan apsveicams, bet gandrīz katrs no viņiem ir egoists. Katrs uzskata, ka viņš labāks par savu kaimiņu. Šī iemesla dēļa, ja viņi nav tuvi draugi, savā starpā ir grūti komunicēt. Parasti, Kodu Pavēlniekam, nav nekādas daļas līdz parastiem mirstīgajiem un interesantas, objektīvas diskusijas notiek ļoti reti.

Nevari ietekmēt

Protams, Google – tā ir milzīga mašīna, kas “drukā” naudu. Ja neesi brīnumbērns (Wunderkind), kas ir izstrādājis kādu super lietu, kas kompānijai dos vēl vairāk naudas, tad, visticamā, esi parasts cilvēks, kas saeļļo jau izstrādāto mehānismu.

Vidējā līmeņa menedžeris strādā viduvēji

Šie cilvēki ir pārāk iespringti ar atskaišu un grafiku gatavošanu. Viņi ir aizmirsuši (vai arī nezin), kā iedvesmot padotos un pārāk paļaujās uz Google vārdu un reputāciju, aizmirstot, ka viņiem ir jāstrādā uz kompāniju, nevis otrādāk.

Kompānijā ciena programmēšanu, bet ne dizainu

Google ne visai daudz pievērš uzmanību vizuālajam aspektam. Tieši šī iemesla dēļ vairāki produkti tika atcelti vai nav sasnieguši panākumus: Wave, Google Video, Buzz, Dodgeball, Orkut, Knol un Friend Connect. Kompānija pārāk koncentrējās uz programmēšanu.

Darba vieta var būt pat ļoti maza

Ja strādā vienā no četriem galvenajiem Google mājas korpusiem un Tev ir klaustrofobija, tad, visticamāk, vajadzēs ļoti mocīties. Bieži var redzēt, ka vienu darba vietu dala 3 līdz 4 darbinieki un, neskatoties uz spēļu istabu, atpūtas zonu, ēdnīcu, pārrunu telpu daudzumu, atrast brīvu vietu, kur padomāt ir diezgan sarežģīti.

Viss tiek nodots rakstiskā formā

Idejas, ieteikumi vadībai, pārrunu rezumējumi – tam visam obligāti jābūt rakstiskās formās, bet, kā likums, šos papīriņus neviens pat neskatās.

Darbinieki pārāk ieceklējušies uz sīkumiem

Kompānijas birojā Cīrihē ir klusa istaba, kur katrs var atslābināties vai atpūsties. Tur ir novietots liels akvārijs, kur var pavērot zivis. Kompānijas vadība saņēma vairāk kā 100 vēstules ar lūgumu no istabas iznest masāžas krēslus, kuri pārāk skaļi vibrēja un traucēja atslābināties.
qFiHGqS

Kompānijas kultūra nav nostiprinājusies

Tas ir kā sliņķu zemē: cilvēku profesionālais līmenis neaug. Tie stundām dzer kafiju, komunicē, spēlē spēles, guļ atpūtas telpā, dažreiz strādā.

Nedrīkst strādāt attālināti

Strādāt attālināti – tas ir forši. To, ka Google to neļauj darīt – nav forši.

Attieksme pret pagaidu darbiniekiem nav laba

Cilvēku, kas strādā Google uz laiku pie kāda projekta vienkārši nemīl un uzskata par morāli un garīgi atpalikušu. Diez vai pašiem pagaidu darbiniekiem tas patīk.

Protams, neskatoties uz pašu darbinieku sūdzībām, mēs vēlētos šādas kompānijas arī Latvijā, vai ne? Mums viņu “problēmas”… =]

Komentāri

komentāri

sitemap