Atrod perspektīvu biznesa ideju un potenciālos investoru

Palīdz atrast perspektīvu biznesa ideju un potenciālos investorus

Autors

15/09/2013Startups

Komercializācijas reaktora” mērķis ir veidot Latvijā strauji augošus, starptautiski konkurētspējīgus tehnoloģiju uzņēmumus, komercializējot Latvijā un NVS valstīs radītas tehnoloģiskās izstrādnes, tāpēc pasākuma mērķauditorija ir cilvēki, kuri meklē jaunus, perspektīvus virzienus biznesa attīstībai.

learn1
Komercializācijas reaktors” zināmā mērā ir unikāls, jo uz to iespējams atnākt, bruņojoties tikai ar entuziasmu, bet aiziet ar jau parakstītu līgumu par atbalstu jauna uzņēmuma izveidei. Tāpēc „Komercializācijas reaktorā” aicināti piedalīties ne tikai pieredzējuši uzņēmēji, bet arī cilvēki, kas tikai sapņo uzsākt savu biznesu, tostarp arī studenti. „Reaktora” norises gaitā izveidotie projekti gūs iespēju ne vien saņemt investīcijas, bet arī mentoru padomus, kas dažkārt var izrādīties pat vērtīgāk nekā finansiāls atbalsts.

Komercializācijas reaktors” – tā nav vienkārši tikšanās, kurā uzņēmēji tiek iepazīstināti ar zinātniskām idejām, risinājumiem, tehnoloģijām un izstrādnēm,” skaidro pasākuma organizētāja – SIA „Virtual CEO” valdes loceklis Nikolajs Adamovičs. „Reaktors – tā ir daļa no rūpīga un ilga sagatavošanas procesa. Nav noslēpums, ka izcili zinātnieki ne vienmēr ir talantīgi uzņēmēji. Savukārt uzņēmējiem, tiecoties pēc biznesa virsotnēm, nav laika strādāt laboratorijās. „Reaktors” ļauj abām šīm pusēm satikties, sniedzot zinātniekam iespēju ieraudzīt izstrādāto tehnoloģiju ne tikai atskaitē vai šauram lasītāju lokam paredzētā publikācijā zinātniskā izdevumā, bet arī realizēt savu ideju peļņu un sabiedrisko labumu nesošā biznesā. Savukārt uzņēmējam tā ir iespēja izveidot biznesu uz jauniem pamatiem, balstītu uz zināšanām un jaunām tehnoloģijām.”

Oktobrī notiekošais „Komercializācijas reaktors” ir pēc skaita jau sestā organizētā uzņēmēju un zinātnieku klātienes tikšanās.

Par oktobra notiekošo pasākumu rakstīsim rīt, tāpēc seko līdzi.

„Lai izveidotu veiksmīgu uzņēmējdarbību, parasti visilgākais laiks paiet, lai atrastu īsto biznesa ideju. „Reaktors” man deva iespēju atrast īsto darbības virzienu divu dienu laikā, turklāt piedāvājot lielu ideju izvēli,” stāsta uzņēmējs Aleksandrs Parfinovičs. Viņa pārstāvētais SIA „Naco Technologies” ir viens no tiem uzņēmumiem, kas ne tikai spēja transformēt zinātnes potenciālu jaunā un konkurētspējīgā biznesā, bet jau otrajā reaktora darbības dienā atrada potenciālo investoru.

Savukārt uzņēmējs Mārtiņš Prūsis kopā ar kolēģi un zinātnieku no Krievijas trešajā „Komercializācijas reaktorā” izstrādāja inovatīvu pulveru apstrādes metodi, ko varētu plaši izmantot visdažādākajās ražošanas nozarēs, sākot no autobūves un enerģētikas un beidzot ar krāsu un laku ražošanu. Par viņu uzņēmumu SIA „Pogritech” ieinteresējās gan kāds privāts investors, gan investīciju fonds no Krievijas. „Ja investora atbilde būs pozitīva, varēsim būvēt ražotni,” teic Mārtiņš Prūsis.

Komentāri

komentāri

sitemap