Noderīgi ieradumi, kas palīdzēs iemācīties svešvalodu

Noderīgi ieradumi, kas palīdzēs iemācīties svešvalodu

Autors

08/01/2014Mazie lifehack'i

booksParastā svešvalodu apmācības sistēma cieš pilnīgu fiasko. Mēs angļu valodu mācamies skolā, tad augstskolā, bet visu šo gadu rezultātā ar grūtībām varam no sevis izspiest “My name is Juris”. Tagad var iemācīties valodas jau no bērnu kājas un jau skolā šis priekšmets no sava troņa gāž matemātikas stundu.

Īstenībā, ir arī cita pieeja apgūt svešvalodas. Tā parādās, kad cilvēks nokļūst atbilstošā sabiedrībā. Te mēs varam pārmācīt pat pilnīgu divnieku karali, jo notiek brīnumi. Pēc diviem mēnešiem cilvēks sāk jau visu saprast, bet vēl pēc diviem jau sāk pats runāt, pēc gada – bez problēmām un brīvi izklāstīt savas domas uz papīra. Tas ir tāpēc, ka apmācība notiek nepārtraukti, fona režīmā, automātiski. Protams, ne visi var tā vienkārši uz ilgu laiku aizbraukt uz ārzemēm, bet kaut ko līdzīgu var izdarīt arī mājās. Lūk, daži ieteikumi, kas Tev palīdzēs ātrāk un vienkāršāk iemācīties valodu “autopilotā”.

Skaties televīzijas pārraides, filmas un seriālus oriģinālvalodā ar subtitriem

Ļoti vienkāršs ieteikums, ko, ne vienmēr, var tik vienkārši izpildīt. Sākumā būs grūti, bet tas sāks strādāt tikai tad, kad šādi pavadīsi ne mazāk kā pusi no sava pavadīšanas laika pie TV. Rezultāti būs redzami ar laiku, ne uzreiz, bet pēc kāda laika jau pamanīsi, ka sāksi mazāk lasīt subtitrus un, ar laiku, tos atslēgsi vispār.

Komunicē ar valodas “nesējiem”

Kādreiz katra saruna ar ārzemnieku bija kā komunikācija ar citplanētiešu pārstāvi. Šodien mums ir pieejams internets, kam, kā mēs zinām, robežu nav. Atrodi vietu un iemeslu, lai praktizēt izrunu un paplašināt savu vārdu krājumu. Starp citu, paši ārzemnieki pavisam nav pret to un labprātīgi palīdz iemācīt savu valodu.

Ved dienasgrāmatu vai blogu svešvalodā

Izmanto tādu servisu, kā, piemēram, Lang-8. Te varēsi veikt piezīmes, kuras vēlāk pārbaudīs mācāmās valodas lietpratēji. Rezultātā Tu saņemsi reālu praksi leksikas un gramatikas izmantošanā, kas palīdzēs vieglāk to atcerēties un nākotnē pareizi pielietot. Turpmāk, varēsi jau pats rakstīt savu blogu svešvalodā.

Nomaini savas operētājsistēmas un izmantojamās programmas valodu

Ja diezgan viegli orientējies datoros vai mobilajās ierīcēs, tad valodas maiņai nevajadzētu būt tik sarežģītai un šķērslim darbā. Tas varētu būt kā papildus punkts Tavā kopējā valodas fonā. Pakāpeniski tas arī palīdzēs paplašināt Tavu vārdu krājumu, kurus nekad neaizmirsīsiet.

Spēlē spēles svešvalodā

Ļoti daudzas mūsdienu spēles piedāvā īstus interaktīvus stāstus ar sarežģītu sižetu, gariem dialogiem un papildus materiāliem. Ja dod priekšroku multiplayer spēlēm, tad visai valodu bāzei nāk klāt vēl komunikācija ar citiem spēlētājiem. Rezultātā mums ir interesants mācību materiāls, kas dos Tev plašas zināšanas.

Izmanto mobilās aplikācijas

Ļoti bieži mēs pavadām laiku gaidot. Gaidām transportu, veikalu rindās u.c. Vislabākā iespēja savā telefonā atvērt kādu vārdnīcu vai speciālu valodas aplikāciju un iemācīties dažus vārdus vai izpildīt uzdevumus.

Lasi ziņas

Ārzemju portālu ziņu lasīšana var paplašināt Tavu vārdu krājumu un iemāca saprast specifiskus vārdus, tekstus vai sarunvalodas frāzes. Bez tam, tas Tev palīdzēs uzzināt citas valsts viedokli.

Progresīvs līmenis – grāmatu lasīšana

Dažiem tas liekas ļoti grūti vai pat neiespējami. Ja mēs esam izpildījuši visas iepriekšminētās rekomendācijas, tad grāmatu lasīšana svešvalodā būs Tavs nākamais loģiskais solis. Vienkārši, kādreiz atver grāmatu un noķer sevi pie domas, ka jau kaut ko saproti. Ja pabeigsi to lasīt, tad izrādīsies, ka saproti, praktiski, visu.

Komentāri

komentāri

sitemap