Neierasta Android klaviatūra Minuum ir pieejama Google Play

Neierasta Android klaviatūra Minuum ir pieejama Google Play

klaviatura

Klaviatūra Minuum – tas ir mēģinājums realizēt kompaktu pilnfunkcionālu klaviatūru, kas aktīvi izmanto lietotāja izmantojamo vārdu auto-papildināšanas funkciju.
Ļoti īsti par to izstāstot – trīs burtu rindas ir nobīdītas vienā horizontālā rindā. Lietotāji savu iespēju robežās var aptuveni spiest tajā vietā, kur burts atrodās un tad jau gudrā sistēma pati izdomā, kuru vārdu vēlējies ievadīt.

minuum_1

Viss balstās uz auto-ievadīšanu un vārdu minēšanu atkarībā no tā, kur tiek nospiests. Attiecīgi tajā laukā novietotie burti piedāvā dažus visvairāk iespējamos vārdu variantus, kuri parādās horizontālā sarakstā. Pēc izstrādātāju vārdiem tie ir ļoti rūpīgi rakstījuši piedāvāto vārdu algoritmus piesaistot vairākus brīvprātīgos.

Šeit nav pat “space” jeb atstarpes pogas. Svaips pa labi – tā ir atstarpe. Izdzēst – svaips pa kreisi. Altenatīvie, skaitļu un speciālie simboli tiek izvēlēti speciālā uznirstošā logā. Pāreja iestatījumos arī tiek veikta ar žestu palīdzību.

minuum_2

Tas viss ļoti skan ļoti satriecoši, bet praksē, kā ir izteicies viens lietotājs, tas atgādina parasto T9, tikai savādākā leņķī.

Ir laiks parunāt par mīnusiem – klaviatūras izstrādes procesā tā arī nav pievienotas papildus valodas – tikai angļu valoda.

Mēs, diemžēl, nezinām, kādas valodas paketes ir domātas ieviešānā. Varbūt arī latviešu valoda arī nekad neparādīsies, tāpēc vietējie izstrādātāji – ja vēlamies izmantot šādu klavietūru, droši piedalamies. :) Izstrādātāji nestrāsta par nākotnes plāniem un tas apbēdina – pagaidām šādu NE-bezmaksas klaviatūru (pie tam bez latviešu valodas) ne kurš katrs vēlētos iegādāties.

Jebkurā gadījumā, ja Tev patīk T9 darbības princips, tad Minuum noteikti ir vērts izmēģināt – autopapildināšana, svaipi u.c.

Komentāri

komentāri

sitemap