Mūsdienu varoņi: filmas par IT biznesiem

Mūsdienu varoņi: filmas par IT biznesiem

Liekas, ka start-up’i un crowdfunding kustība mūsdienu kultūrā beidzot ir ieņēmuši savu vietu: vienā no pēdējām South Park sērijām ir veltīta tieši platformai Kickstarter un par interneta-uzņēmēju mītiem. Mūsdienu kino sāk parādīties inovatīvo biznesu vēstures, tāpēc mēs esam apkopojuši dažas filmas par mūsdienu tehnoloģijām – no Stīva Džobsa un Marka Cukerberga līdz dotkomu sabrukumiem.
pirates

“Pirates of the Silicon Valley”

70-to gadu sākums – nākotnes Apple dibinātāji Stīvs Džobss un Stīvs Vozniaks piedalās pretvaldības demonstrācijās, tajā pašā laikā Microsoft dibinātāji Bils Geits un Stīvs Balmers studē Hārvardas universitātē pretējā valsts pusē. Filmā tiek stāstīts par jauno uzņēmēju problēmām, nežēlīgo konkurenci, galvas reibošiem panākumiem. Filma tika izveidota pēc grāmatas «Fire in the Valley: The Making of the Personal Computer».

“E-dreams”

un

“Startup.com”

Šīs dokumentālās filmas – zemāk var noskatīties pilnās versijas iekš Youtube, ir veltītas interneta-kapitālisma vēstures dramatiskajiem periodiem. 1990-jos gados daudzi ticēja, ka uzpūstais “dotkomu burbulis” ir jaunā ekonomiskā paradigma, bet interneta uzņēmums, kas taisa naudu no gaisa ir perspektīvs biznesa modelis. Investori ar prieku ieguldīja naudu riskantos uzņēmumos, ignorējot standarta finansu shēmas, kas arī noveda pie tirgus sabrukuma 2001. gada martā.

“Ctrl+Alt+Compete”

Iespējams, visiedvesmojošākā filma šajā sarakstā. Tika uzfilmēta par Micrsoft naudām – ASV biznesa vides skats no iekšpuses. “Tici sev un iespējams Tev sanāks izmainīt pasauli.”

Komentāri

komentāri

sitemap