Major VS Minor

Major VS Minor

majorminor.pngTelevīzijā reklāmas rullīšos bieži izmanto vienu un to pašu paņēmienu: tiek ņemta pazīstama melodija (parasti, no kāda aktuāla hīta), tajā izmaina tonalitāti, dažas notis vai aranžējumu un visu pasniedz kā neatkarīgu klipa soundtrack’u. Protams, Tu saproti, kas tā ir par oriģināldziesmu, bet pēc fakta, autoram nav nekādu iespēju teikt ko pretī video reklāmas rullīša veidotājiem.

Mūzikā lipīgas melodijas ir deficīts, it īpaši pēdējo desmitgadu laikā. Viens Sanktpēterburgas mūzikas grupas dalībnieks intervijā ir atklājis, ka viņš komponējot dziesmas, vienkārši mainot populāro kompozīciju akordus. Cilvēki, vienkārši, pat nepamana nekādu kopību ar pirmavotu.

Nesen sociālos tīklos ir parādījies ukraiņu skaņu režisors vārdā Oļegs Bergs, kurš ar savu projektu “Major vs Minor” ļoti ātri ir ieguvis popularitāti profesionāļu mūziķu vidū. Projekta ideja ir ļoti vienkārša – nemainot populāru hītu melodiju, viņš mažora akordus maina uz minora akordiem un otrādāk. Rezultāts ir satriecošs- Fredijs Merkūrijs domā, ka dzīvos vēl ilgi; “Krusttēva” melodija ir pozitīvisma pilna; The Beatles hīts “Hey Jude” kļūst par dziesmu, ko var dziedāt pie galda. Lūk, kā šie gabali skan “otrādāk”:

Šis ir “liriskais” gabals no “Krusttēva”:

Pasaulslavenais hīts Show Must Go On – Queen mažorā:

Lūk arī Another Brick in the Wall mažorā, kuru varētu par pamatu izmantot Daft Punk:

Kā tad bez Maikla Džeksona:

Protams, vari pats atrast daudz šī autora muzikālos gabalus arī tīmeklī. Oficiālā grupas lapa atrodas Facebook’ā ŠEIT

Komentāri

komentāri

sitemap