Lifehack Personība: Inga Āriņa-Vilne - garšīgi un ģimeniski

Lifehack Personība: Inga Āriņa-Vilne – garšīgi un ģimeniski

Autors

29/09/2014LH.Personības

02_open
Inga ir studējusi medicīnu. 10 gadus strādājusi par sabiedrisko attiecību menedžeri. Un šobrīd viņas hobijs- siera gatavošana- ir pārvēties par viņas biznesu. Nē, šis nav tas klasiskais “es gribēju dzīvot citādāk” stāsts, nekā tamlīdzīga.

Foto: www.soira.lv

 

Mēs satiekamies viņas siernīcā “Soira”* Ādažos. Ārā smidzina lietus, bet iekšā viesus silda košas saulespuķes. Siernīca ir neliela, sastāv no divām telpām- veikala un virtuves. Jebkurš klients var palūrēt kā tas siers top, jo abas telpas savieno logs. “Tas mazais veikaliņš ir ģimenes roku darbs. Tur strādāja vīrs, vecākais dēls, vīra brālis. Tur nekas nav pasūtīts, to mēs visu paši izdarījām.” Šajās telpās iepriekš bijis plašs mednieku un makšķernieku veikals. Ģimene pati šeit visu salikusi kopā. Kamēr dēls ar draudzeni būvējis sienas, Inga zīmējusi plakātus. Šodien šeit kopā strādā četri cilvēki, no kuriem viens ir Ingas vecākais dēls. Kamēr mēs ar Ingu malkojam zaļo tēju un sarunājamies, aiz stūra notiek politiskās debates un top gardais siers.

Inga desmit gadus bija PR menedžere un viņai tas darbs patika. Neilgi pirms Lielās Krīzes viņa nomainīja darbu un izbaudīja iespēju savienot savas zināšanas medicīnā un sabiedriskajās attiecībās. Tad uz pavisam īsu brīdi viņa nonāca bezdarbnieku rindās un tur pieteicās biznesa plānu izstrādes apmācībai. Kopā ar draudzeni izstrādāja biznesa plānu siera gatavošanas meistarklasēm un ieguva finansējumu 2000Ls (~2850€) apmērā. “Man likās, ka mūsu galvenie klienti meistraklasēm būs aktīvi pilsētnieki un diez vai tie būs laucinieki, jo viņi taču jau māk, ko tad viņi te darīs? Bet pēc vienas publikācijas viss apgriezās kājām gaisā- pamatā nāk cilvēki no dažādām saimniecībām. Nāk uz visiem trīs līmeņiem. Un pats foršākais, ka viņi turpina to sieru gatavot!” Paralēli paši turpināja eksperimentēt, lai būtu ko parādīt cilvēkiem. Pienāca brīdis, kad viņi saņēma drosmi un sāka savus eksperimentus tirgot. Atvēra veikaliņu (kuru paši devē par mazo ražotnīti), devās uz Kalnciema kvartālu, ieguva pirmos korporatīvos klientus.

“Mūsu pirmais klients bija “Vincents”, tas ir tā “O!””

 Un pasaule iepazina siernīcas “Soira”* gardumus. Tagad klientu vidū ir daudzi Rīgas šikākie restorāni. Inga priecājas, ka šīs vietas atbalsta vietējos ražotājus ne tikai vārdos, bet arī darbos- pasūtot tieši vietējo ražojumu. Viena no šīs vietas pozitīvajam īpatnībām- šeit neatrast polietilēna maisiņus. Sieri tiek iesaiņoti vaskotā papīrā.  Par spīti vairākiem mārketinga speciālistu ierosinājumiem, šeit nav ne plakātu, ne skrejlapiņu, jo viņu filozofija ir neskādēt nevienam, tātad arī dabai ne.

01_open
Foto: www.soira.lv

Pavisam nesen “Soiras” sieri ieguva pirmos apbalvojumus Lietuvā. Paši meistari nemaz nav bijuši klāt un siers pie tiesnešiem nokļuvis pateicoties lietuviešu kolēģiem. Neviens no komandas konkursa diena nav varējuši aizbraukt uz Lietuvu, bet leiši uzstājuši, ka viņiem savs siers ir jāatrāda. “Mēs vedām savu sieru līdz Bauskai, ar aprakstiņu, safasētu un viņi bija tik laipni, ka panēma līdzi!”. No trim sieriem, kas piedalījās konkursā divi, feta un brie grupas siers, ieguva godalgas. Līdz šim Inga nebija domājusi par iespēju piedalīties konkursos, tomēr tagad ir, tā teikt, āķis lūpā. “Biznesa noteikumi ir tādi, ka jābeidz eksperimentēs un jāvienojas, kuri būs tie produkti, ar kuriem klienti varēs rēķināties un tad tie arī varētu būt tie, ar kuriem startējam vēl kaut kur.”

Šeit eksperimentē daudz un garšīgi. Visi eksperimenti soli pa solītim tiek pierakstīti melnajā kladē. “Ja kāds gribētu uzzinātu mūsu noslēpumus, viņiem būtu jānozog mana melnā klade. Es nezinu, ko darītu, ja to pazaudētu!”

Dzīves filozofija:

“Mēģināt darīt to, ko tu gribi, neskādējot sev, neskādējot citiem un neskādējot dabai.”

 

Veiksmes formula:

“Nu šito gan es gribētu, lai man kāds pasaka! Es iedošu tīru kladīti un pildspalvu, lai man ieraksta un pēc tās dzīvošu!”

 

Labākais notikums karjerā:

“Būšu banāla un teikšu, ka tā ir ģimene un bērni. Visi sliktie momenti ir maināmi pateicoties tam labākajam, kas karjerā un dzīves ceļā noticis.”

 

Lielākais izaicinājums:

“Bizness. Prast darīt to, ko tu gribi, tādā kvalitātē, kā tu to saproti un gribi, un tomēr nepalikt ar to parādos.”

 

*Soira- lībiešu valodā nozīmē siers :)

IevaValeine

Ieva Valeine ir jauna žurnāliste, kurai patīk meklēt interesanto un košo cilvēkos, lietās un ēdienos.

 

Komentāri

komentāri

sitemap