Lifehack personība - Anita Mitriķe - meitene, kura var visu

Lifehack personība – Anita Mitriķe – meitene, kura var visu

Autors

13/10/2014LH.Personības

Lai satiktu Anitu, dodos uz viņas nupat atvērto bāru- galeriju ‘Bitvīns’, kas mājas atradis Jāņa ielā pretī vienai no Rīgas kaķu mājām.
Viņa ir darbīga un radoša. Aktrise, kas ir strādājusi mārketingā, studē parapsiholoģiju (kas, starp citu, būs jau viņas trešā augstākā izglītība), ir brīvprātīgā feja ‘Give&Get’ festivālā un nu jau pāris nedēļas ar sirsnīgu smaidu uzņem viesus pati savā bārā. Viņa mani laipni pacienā ar tēju un cepumiem, un pati sev pagatavo baltu kafiju.

anita

Foto no ‘Bitvīns’ atvēršanas pasākuma. Anita- priecīgā meitene aiz bāra letes

‘Bitvīns’ ir Anitas un viņas drauga, Nila, kopdarbs. Darba pienākumi abu starpā ir sadalīti tā nosacīti. “Šajā apvienībā viņš ir tas loģiskais, es esmu tā radošā!” Viņš atbild par tehnisko un juridisko pusi, savukārt viņa padara šo vietu košu un omulīgu. Bet viss pārējais tiek darīts kopā. Viņi abi jauc kokteiļus un gatavo kafiju, abi mazgā grīdu, abi sagaida klientus un draugus.

Abu lielākās bailes bija nepaspēt visu salikt kopā pirms noliktās atklāšanas dienas, 25. septembra, jo starp atslēgu saņemšanu un pirmo kafijas tasi bija vien divpadsmit dienas. Tad viņi pūta, tapēja, nagloja un veidoja. Lai to VISU pārdotu.

10630566_1470118449916136_4714460691942776675_o

“Viss, ko tu redzi, tiek pārdots”
“Arī bāra lete?”
“Ja tu ņemsi, es pārdošu! Ideja ir, ka visu ir iespējams nopirkt. Iedomājies, cik tas būtu superīgi- atnākt uz randiņu un puisis pasaka “Velns, man patīk kā tu izskaties tajā krēslā… Pieskaitiet, lūdzu, rēķinam!””
Jāatzīst, ka tas tiešām būtu superīgi. Turklāt viss šeit ir pašu apdarināts. Krēslus, kuros mēs sēdējām, pati Anita krāsoja un tapsēja. Jau pieminēto bāra leti darināja izpalīdzīgi draugi.
Tiek tirgots viss, kas ir uz galdiem, palodzēm un pie sienām. Šī vieta ir gluži vai paradīze tūristiem ar lielākiem koferiem- sienas ir rotātas ar Rīgas fotogrāfijām no netipiskiem leņķiem. Piemēram, fotogrāfiju no kādas mājas jumta, kuru rotā nevis runcis vai gailis, bet taurenis.

10665880_1471465759781405_9007678577926844982_n

Interesants ir ne tika pats bārs, bet arī stāsts kā tas tapis. Laikā, kad Anita strādāja mārketinga jomā, viņa iepazinās ar kādu itāli, kurš atvēris restorānu Jelgavā. Puisim Anita iepatikusies un viņš lūdzis, lai meitene palīdz viņam atvērt restorānu Rīgā. Soli pa solim, abi meklējuši investorus un telpas, viņš piedāvājis viņai kļūt par topošā restorāna vadītāju. Viņa piekrita, bet pēc kāda laika abi saprata, ka katram ir sava vīzija un viņu ceļi šķīrušies. Kādu dienu, pastaigājoties ar Nilu, viņa ierosinājusi atvērt pašiem savu bāru un draugs piekritis.

Labākais brīdis dienā:

‘‘Paldies’. Tad, kad es varu pateikt ‘paldies’, jo man ir ļoti daudz kas, par ko pateikties. Un kad man saka ‘paldies’, kad es varu kādam kaut ko dot. Tie mirkļi ir visskaistākie un, diemžēl, mūsdienās tie reti ir patiesi un sirsnīgi.”

Lielākais izaicinājums:

“Bitvīns’. Tas, kā mēs to atvērām, ir grāmatas cienīgs stāsts! Kaut vai tāpēc, ka mums ar Nilu nebija nauda. Mēs grabinājām santīmus, lai paēstu. Aizvien grabinām, jo ir pats biznesa sākums un tad jau nekad nav naudas! Izaicinājums ir tad, kad tev nav nekā, uzburt kaut kādu maģiju, lai tev kaut kas būtu. ”

Labākais notikums karjerā:

“Man karjera nekad nav bijusi tik svarīga… Bet, kad es strādāju pasākumu aģentūrā, mēs rīkojām Ziemassvētku balli. Ballē headliners bija “Prāta Vētra” un mums, organizatoriem, bija iespēja vērot koncertu no balkona un sajūta bija tāda, ka spēlē tikai mums! Tas koncerts gan nebija mans nopelns, bet tas bija tik fantastiski!”

Kā ir strādāt kopā ar Anitu?
Agnese Kalniņa, Give&Get dižfeja un idejas autore: “Give &Getā Anita bija mana labā roka, kas palīdzēja organizatoriskajās lietās- sākot ar brīvprātīgo koordinēšanu un beidzot ar inventāru, dalībnieku vešanu un sociālo komunikāciju, īsāk sakot, bija drauga plecs un atbalsts visur, kur nepieciešams. Mēs viņu saucām par para-feju jeb šamanisko feju, jo, tā kā viņa studē parashihologiju, viņai katram pušumiņam vienmēr atradās kāda eļļiņa vai zalīte, kas palīdzēja. Anita bija arī tā, kas parūpējās par to, lai viur viss notiktu dabai draudzīgāk un sameistaroja ekoloģiskas zobu pastas, ziepes un skrubīšus. Tur, kur bija Anita, viss vienmēr tika aši, knaši aprūpēts un apčubināts.”

IevaValeine

Ieva Valeine ir jauna žurnāliste, kurai patīk meklēt interesanto un košo cilvēkos, lietās un ēdienos.

 

Komentāri

komentāri

sitemap