Latvijā populārākā mobīlā operētājsistēma ir Android

Latvijā populārākā mobilā operētājsistēma ir Android

Autors

28/05/2014Android/Google

Android-Happy2-e1357315066858
Latvijā populārākā viedtelefonu operētājsistēma ir “Android”, liecina “Tele2” tirgus aplēses. “Tele2” sakaru tīklā jau 70% viedtelefonu ir ar “Android” operētājsistēmu – pēdējo divu gadu laikā telefonu skaits ar šo operētājsistēmu ir gandrīz trīskāršojies. Pretēji tam sarūk viedtelefonu skaits, kuri aprīkoti ar “Symbian”.

Latvijā viedtelefoni, kuri darbojas uz “Google” izstrādātās “Android” operētājsistēmas, ir iekarojuši savu popularitāti tāpat kā citviet Eiropā un pasaulē kopumā. Esam novērojuši, ka iedzīvotāji bieži vien izvēli par labu kādam tālruņa modelim izdara, vadoties nevis pēc zīmola, bet gan pēc tā sniegto funkciju klāsta un operētājsistēmas. Tālruņi ar “Android” operētājsistēmu šobrīd Latvijā ieņem stabilu tirgus līdera pozīciju starp viedtālruņu operētājsistēmām un paredzam, ka šo telefonu īpatsvars pieaugs arī turpmāk,” saka “Tele2” komercdirektors Jānis Spoģis.

android-robots-everywhere

Viens no izskaidrojumiem, kāpēc cilvēki dod priekšroku viedtelefoniem ar “Android”, ir plašais telefonu piedāvājums – “Android” aprīkotus telefonus piedāvā tādi vadošie ražotāji kā “Samsung”, “LG”, “HTC” un “Huawei”, kuru attiecīgi jaunākie viedtelefoni ir regulāri starp pirktākajiem Latvijā. Plašs klāsts nozīmē arī to, ka katram ir iespēja izvēlēties atbilstošu telefona modeli savām finansiālajām iespējām. Tāpat “Android” popularitāti ietekmē aplikāciju pieejamība – lielākā daļa no pasaulē izstrādātām aplikācijām ir paredzētas tieši “Android” operētājsistēmai.

Komentāri

komentāri

sitemap