Labi menedžeri piespiež strādāt citiem, silkti - strādā paši

Labi menedžeri piespiež strādāt citiem, silkti – strādā paši

Autors

06/08/2013Dzīvesstils

manager.png

Vēlies, lai viss izdotos – izdari to pats. Strādājot pēc šāda principa, nekad nevaŗēsi sasniegt augstu vadošu amatu lietlā uzņēmumā, bet sava biznesa attīstība būs diezgan ierobežota. Viena no svarīgākām nopietna vadītāja īpašībām ir efektīva darbu deliģēšana. Kāpēc tad mēs bieži atsakāmies deliģēt savus darbus kādam citam argumentējot šādi:

1. Nav kam deliģēt, vienkārši nepietiek darbinieku. Uzdevums gan ir vienreizējs, tāpēc pie personāla atlases par šo lietu nemaz netiek runāts.
2. Padotie nav tik kompetenti dažādos jautājumos, tāpēc viņi neņems uz sevi atbildību vai menedžerim liekās, ka būs pārāk riskanti to uzticēt kādam citam.
3. Padotie ir kompetenti, darbspējīgi un čakli, nebaidās pieņemt lēmumus, bet ir tik noslogoti, ka palielināt viņu darba pienākumus vienkārši nav cilvēcīgi.
4. Deliģējot kādas pilnvaras var novērtēt padoto iespējas, tādējādi sniedzot tiem stimulu profesionālai izaugsmei, komandas darbam, bet ja padotie jau ir atbildīgi un motivēti, kolektīvs saliedēts un pārbaudīts, nemaz nevajag deliģēt.

Tik un tā, ja nostrādā kāds no šiem četriem punktiem, ir iespēja nolīgt kādu uz īslaicīgu periodu vai vēl labāk – outsource (ārpakalpojums) – dažādu jomu profesionāļi atbildēs par dažādu operatīvu lietu risinājumiem, savukārtu, Tu saglabāsi kontroli.

Komentāri

komentāri

sitemap