Labi izdomātas paroles noslēpumi

Labi izdomātas paroles noslēpumi

Autors

22/07/2013Internets Tehnisks

password.png1. Laba parole – nav viens vārds, kaut arī garš, bet vesela frāze, piemēram “ManPatikLasitLifeHack”. Mēģini izmantot lielos burtus vārdu sākumos – tas ļoti apgrūtina paroļu uzlauzēju darbu. Minimālais paroles garums ir 16 simboli, labāk visi 20. Ja Tavai lapai vai uzņēmuma sistēmai ir ierobežots paroles simbolu skaits – izmanto maksimālo, kas ir iespējams.

2. Lai paroli neaizmirstu, tai ir jābūt kādam sakaram ar jomu, kurā esi zinošs vai ļoti interesējies. Piemēram, sapņu auto ir Aston Martin Zagato. Pilnīgi pietiks ar burtu kombināciju “AstonMartinZagato”, galvenais, lai šī nebūtu Tava automobīļa marka un lai Tavā sociālā tīkla profilā nebūtu uzlikts Aston Martin attēls ar komentāru – “Gribu šādu!”. Nedod ļauņdariem mājienu :)

3. Kvalitatīvā un sarežģītā parolē ietilpst cipari. Dzimšanas gads, esošais vecums – tās visas ir bērnu spēlītes, bet izdomātā kombinācija 3728 ātri vien aizmirsīsies. Izmanto ciparus, kas iekļaujas tēmā, piemēram: “AstonMartinV12Zagato”

4. Ļoti vienkāršs veids paroli sarežģīt – pārslēgt klaviatūru kirilicas rakstā, bet rakstīt angliski (ja tas ir iespējams).

5. Ir liela kļūda izmantot vienu un to pašu paroli visiem kontiem, kurus izmanto. Lai neaizsitu smadzenes ar lieku informāciju, vienkārši paroles beigās izmanto attiecīgā servisa pirmos divus burtus, piemēram, portālā Draugiem.lv izmanto: AstonMartinV12ZagatoDr . Pakalpojumam Skype izmanto AstonMartinV12ZagatoSk un tā tālāk :)

Komentāri

komentāri

sitemap