Labākais SEO speciālists Latvijā

Labākais SEO speciālists Latvijā

labakaisseospecialistslatvijaArvien biežāk es dzirdu par to, ka jauni un centīgi cilvēki reiz grib teikt – Es esmu labākais SEO speciālists Latvijā. Pats jēdziens – mājas lapu virzīšana meklētājprogrammās – tas nemaz nav tik vienkārši kā Tev šķiet.

Un vai tagad Tu vēl vēlies kļūt par labāko SEO speciālistu Latvijā? =] Iedvesmojušies no vēlmes ātrāk sākt pelnīt šajā nozarē, jauniņie pat nenojauš, ko viņiem vajadzēs uzzināt un iemācīties.

1. Sākums

Sākumā viss šķiet ļoti interesants. Algoritmu izpēte, meklēšanas rīku līkumu un noteikumu saprašana vienkārši aizrauj. Tu jūties kā Interneta dievs un esi pārliecināts savos spēkos. Esi gatavs radīt jebkuru mājas lapu un virzīt to Interneta plašumos, kā arī – pelnīt ar to, protams, naudu.

2. Divas kategorijas

Laikam ejot, priekš sevis esmu definējis 2 “optimizētāju” kategorijas. Tie, kas virza svešas lapas nenodarbojoties ar saviem projektiem un tie, kas virza savus projektus nevirzot svešus.

Pirmā kategorija – tipiski SEO kompāniju pārstāvji. Tie paralēli virza ap 30-50 mājas lapu, kuras tos speciālistus tik ļoti nokaitina un izsūc spēkus, ka vairs nav laika savējiem projektiem. Ja spēki paliek – ne vairāk par 1-2 nelieliem projektiem.

Otrā kategorija – tipiskie frīlanseri (ārpakalpojuma sniedzēji), kas izstrādā savas mājas lapas un no tām pelna naudu. Reti, bet gadās, ka frīlanseris virza vēl 1-2 klientu lapas stabilam, vismaz kādam ienākumam, bet ne vairāk.

Pirmās kategorijas pārstāviju, manuprāt, domā daudz tālredzīgāk nekā otrā kategorija, jo, ja SEO speciālists zaudē darbu, tas uzreiz meklē citu. Otrie – strādā paši sev un ienākumi ir atkarīgi no viņiem pašiem.

3. Nepārtraukti jābūt lietas kursā

Ja Tu domā, ka iemācoties vienreiz varēsi mierīgi strādāt, tad Tu maldies… ĻOTI maldies! Visi algoritmi ir ļoti nepastāvīgi. Kādai meklēšanas programmai šodien patīk gari teksti, pēc mēneša patiks īsi, pēc gada vispār domās, ka mājas lapa ir jau morāli novecojusi.

Nepārtraukti ir jāseko pēdējām tendencēm un domāt tikai ar savu galvu – kas ir jāizdara, lai šīs izmaiņas ietekmētu (vai otrādāk – neskartu) Tavas lapas. Minimums ir sekot forumiem, tviteriem, SEO ziņām un dažiem desmitiem SEO blogiem. Paralēli, vēl ir jāfiltrē tas, kas ir svarīgs un kas ir nelietderīgs, jo, ja sāksi lasīt visu pēc kārtas, es garantēju – Tava galva uzsprāgs.

[Turpinājums pēc reklāmas]
4. Vispirms ir prakse

Teorija, protams, ir laba lieta, bet, ja izlasīsi kā pieradināt tīģeri, Tu nekļūsi par dresētāju. Dzīvē satiekoties ar dzīvu eksemplāru, Tev tikai viena doma būtu galvā – uz kurieni bēgt un kur paslēpties.
Tāpat ir arī ar mājas lapu virzīšanu. Vispirms ir prakse. Tev pašam ir jāsaprot un jāizjūt uz savas ādas – ko katra darbība nozīmē un kāds ir tās rezultāts.
Ja patiešām vēlies iemācīties labi virzīt un optimizēt – sāc eksperementēt.

5. Darba būs daudz

Ja patiešām vēlies kļūt par labu optimizētāju, darba Tev būs daudz. Kad agrāk pavadīji laiku uz dīvāna skatoties jauno seriālu, tagad pavadīsi laiku ar savām mājas lapām.
Laika atpūtai būs 3-4 reizes mazāk kā agrāk. Īpaši, ka sevi attiecini uz otro SEO optimizētāju kategoriju, par kuru rakstīju iepriekš.

6. Tu nevarēsi apstāties

Tiklīdz Tu sapratīsi kā viss strādā, apstāties vairs nevarēsi. Tev būs idejas tūkstoš projektiem. Periodiski sāksi reģistrēt jaunus domēnus, radīt vairāk un vairāk mājas lapu. Tas ir kā purvs, kas velk iekšā.

Tu vairs nekad nekļūsi tāds kā iepriekš!

7. Iekš SEO nav naudas?

Nauda ir visur, daudzi vienkārši nemāk to atrast. Arī SEO tā ir, arī mājas lapu izstrādēs tā ir, arī mobilo aplikāciju izstrādēs, arī auto remontos – visur.
Galvenais ir zināt kur rakt. Kad atradīsi – roc dziļāk.

No sirds novēlu Tev veiksmi! =]

Komentāri

komentāri

sitemap