Krievijas Banka pret "naudas surogāta" Bitcoin

Krievijas Banka pret “naudas surogāta” Bitcoin

Autors

28/01/2014Internets

bank_rossiiVakar Krievijas Banka preses relīzē paziņojusi, ka vēlas visus Krievijas iedzīvotājus pasargāt no Bitcoin valūtas, kā arī citu virtuālo valūtu izmantošanu.

[tulkojums] “Krievijas Banka (“Банк России”) atzīmē, ka pēdējā laikā visā pasaulē ir guvusi popularitāti tā saucamā “virtuālā valūta” Bitcoin. “Virtuālajai valūtai” nav nodrošinājums un juridisks pamatojums, kur “virtuālajās biržās” tiek veiktas spekulāciju rakstura operācijas. Krievijas Banka mudina iedzīvotājus un juridiskās personas neizmantot “virtuālo valūtu” apmaiņai pret preci (pakalpojumu) vai naudu (rubļus vai citu ārzemju valūtu).”

bitcoin-logo-3d

Krievijas Banka piedraudēja arī ar likumu:
“Federālā likuma 27. pantā “Par Centrālo Krievijas banku (Krievijas Banku)”, Krievijas Federācijā ir aizliegts izlaist surogātvalūtu. Izmantojot šāda veida darījumus, fiziskās un juridiskās personas var tikt tiesātas par pretlikumīgu darbību veikšanu, ieskaitot naudas legalizāciju (atmazgāšanu) un terorisma finansēšanu.

Krievijas Banka brīdina, ka juridiskām personām mainot “virtuālo valūtu” uz rubļiem vai citu ārzemju valūtu, kā arī pret precēm (pakalpojumiem) tiks izskatīts kā potenciālā iesaistīšanās maldīgās operācijās – naudas legalizācijā (atmazgāšanā), iegūtas noziedzīgā ceļā, un terorisma finansēšanā.

Tajā pašā laikā, vairāki ietekmīgi cilvēki (piemēram, Hermans Grefs) ir teikuši, ka šaubās par interneta tirdzniecības un maksājumu ierobežošanas sistēmu efektivitāti un atsevišķas valstis pat atzīst kript-valūtu, redzot tās perspektīvu un potenciālu.

Komentāri

komentāri

sitemap