Ko vajadzētu darīt katru rītu

Ko vajadzētu darīt katru rītu

Autors

30/06/2015Dzīvesstils

morning
Marks Aurēlijs reiz ir teicis: “Pamostoties no rīta, domā par to, ka atkal esi saņēmis vērtīgu privilēģiju dzīvot – elpot, domāt, baudīt un mīlēt”.

1. Pameditē

Meditācija vai pat vienkārši vingrinājums “Dziļa ieelpa-izelpa” palīdzēs Tev iesākt dienu ar miera sajūtu. Pirms stiepties pēc telefona un pārbaudīt rīta e-pastus, dažas minūtes velti tam, lai vienkārši pasēdēt klusumā.

2. Pasaki sev Paldies

“Ja vienīgā Tavas dzīves lūgšana būs pateikšanās sev – ar to pietiks”Meistars Ekharts. Iesāc dienu pateicoties sev par to, kas Tev ir. Šī prakse iemācīs Tevi vienai svarīgai prasmei – būt pateicīgam sev par maziem panākumiem nākamo 24 stundu laikā.

3. Padomā, ko šodien darīsi

Jo ātrak saplānosi savu dienu, jo efektīvāk un produktīvāk izmantosi savu laiku.

4. Izdzer ūdens glāzi

Tavs ķermenis pamostās būdams dehidrēts, tāpēc ir svarīgi vispirms izdzert nedaudz ūdens. Savā grāmatā “The Body Ecology Diet” dietoloģe Donna Geitsa cilvēkiem piedāvā izdzert pusi no dienas šķidruma devas tieši rīta stundās. Tas attīrīs organismu no toksīniem, samazinās izsalkuma sajūtu un galvassāpju riskus visas dienas garumā.

5. Pastiepties

Ir grūti atrast cilvēku, kas no rīta pamostās ar vieglumu muskuļos un kaulos. Tāpat, nav arī viegli sev piespiest uztaisīt rīta rosmi. Pamēģini un sajutīsi, kā pacelsies Tavs garastāvoklis.

6. Paklausies mūziku

Sāc savu dienu ar mūzikas klausīšanos, Tu saņemsi daudz emociju, pacelsi garastāvokli un uzlādēsies ar pozitīvu enerģiju. Pētījumi pierāda, ka mūzika spēj motivēt cilvēku. Iepriecini sevi!

7. Pasmaidi

Sāc savu dienu ar smaidu vannas istabas spogulī. Tas atstāj pozitīvu iespaidu pat tad, ja Tev ir slikts garastāvoklis. Smaids apkārtējiem ievieš uzticību un atceries – veiksmīgi cilvēki vienmēr ir noskaņoti pozitīvi.

8. Vispirms izdari grūtāko darbu

Īstenībā var šķist, ka labāk no rītiem izdarīt daudz mazu lietu, bet, ja izvēlēsies izpildīt sarežģītāko uzdevumu vispirms, tad pārējās lietas atrisināsies vēl ātrak un labāk. Tas ir labākais veidz cīņā ar prokrastināciju tiem, kas pieraduši atlikt darbus “uz rītdienu”.
Komentāri

komentāri

sitemap