Ko un kur labāk lasīt

Ko un kur labāk lasīt

Autors

03/03/2014Dzīvesstils

Gadu atpakaļ zinātņu institūti dažādās pasaules pilsētās, savā starpā nenorunājot, bija sākuši pētīt vienu un to pašu lietu. Zinātnieki izlēmuši noskaidrot, ko un kur cilvēkiem vislabāk ir jālasa…
gramata

Lasīt pie galda nav kaitīgi

Vairākiem no mums bērnībā ņēma nost grāmatas ēšanas laikā, jo domāja, ka lasīt pie galda ir kaitīgi. Tulūzas Universitātes (Francija) speciālisti ir pierādījuši, ka cilvēki, kas ir pieraduši lasīt ēdienreizēs, ēdienu sagremo ļoti labi. Izrādās, lasīšanas laikā cilvēks ēdienu gremo lēnāk, tāpēc, attiecīgi – cītīgāk. Rezultātā ēdiens nonāk kuņģī daudz smalkākā veidā un to labi uzņem organisms.

1590625009_1366776132

Grāmata tualetē

Vērtējot vācu zinātnieku (Nirbergas akadēmija) rezultātus, lasīšana “uz poda” var būt ne tikai apkārtējo cilvēku kaitinošākais fakts. Šim ieradumam ir diezgan labdabīgs psiholoģisks aspekts. Slēgtā telpā jebkurš cilvēks sāk just diskomfortu un sāk pārņemt trauksmes sajūta – tas viss ir zemapziņā. Grāmata novērš uzmanību no iekšējiem pārdzīvojumiem un palīdz pārvarēt bailes. Lasīšanas laikā pie interesantiem momentiem aktīvāk sāk sarauties zarnu sieniņas, tāpēc uz tualeti labāk ir ņemt līdzi kādu detektīvu.

Lasīšana samazina stresa līmeni

Pēc krievu psihologa M. Rudnika domām, lasīšana pārpildītā sabiedriskajā transportā ir kā pašaizsardzības līdzeklis. Tajās pilsētās, kur ir metro – tā ir psiholoģiska stresa situācija – vienmērīgs ceļš un smacīga slēgta telpa negatīvi ietekmē cilvēka psihi, tāpēc nervi sāk “kutēt”. Tiklīdz sāc lasīt, mazāk jūti apkārtējo vidi – trokšņus, vibrācijas; cilvēks pārstāj justies slēgtā telpā, kurā atrodas. Šādos momentos vislabāk lasīt fantastiku.

Komentāri

komentāri

sitemap