Ko pusdienlaikā dara veiksmīgi cilvēki?

Ko pusdienlaikā dara veiksmīgi cilvēki?

Autors

20/09/2013Dzīvesstils

lunchKad Tu pusdieno, Tu ēd turpat pie sava darba galda skatoties monitorā? Pusdienas pārtraukuma laikā ēšanas process ietekmē Tavu darba efektivitāti. Ja tiecies pēc panākumiem, ir laiks pārskatīt savus ieradumus.

Vai Tu atkal sēdi pie monitora ar saliektu muguru un baksties ar dakšu salātos?

Pētījumi ir mums parāda, ka nesteidzīgas pusdienas – tā ir liela privilēģija, kuru izmanto ne kurš katrs cilvēks. 2010. gadā speciāli pētījumi parādījuši, ka 21% cilvēku pusdienu turpat savā darba vietā, bet 7% izvēlās atteikties no šāda veida “greznībām”. Šī pētījuma ietvaros 32% darbinieku atzinušies, ka iet uz pusdienām tikai tajā brīdī, kad ir daudz maz brīvāks laiks.

1Visi pusdienās!

Ja neuztaisīt nevienu normālu pārtraukumu pusdienām, vēlāk darba laikā nogurums atspēlēsies uz citiem pārtraukumiem, piemēram, bezjēdzīgā sērfošanā internetā.

To, ko Tu dari pusdienu pārtraukumā, var padarīt Tavu dienu par efektīvu vai otrādāk – izjaukt to.

Otrajā dienas pusē enerģijas paliek mazāk, cilvēks vēlās rīta svaigumu un mundrumu, līdz ar to pieņem lēmumus, kuri nav ne tuvu ideālam. Veiksmīgi cilvēki zina, ka labas un garšīgas pusdienas palīdz atpūsties un padara otru dienas pusi efektīvāku. Ir ļoti daudz veidu kā izmantot pusdienas pārtraukumu lietderīgi, atpūsties un uzlādēties otrajai dienas pusei.

2
Pusdienās savākt visu komandu

Mets Holls, viens no investīciju grupas Hill (Sant-Luisā) dibinātājiem, ir izstāstījis par savu pieredzi produktīvajās pusdienās. Meta uzņēmums apmaksā darbinieku pusdienas, ja kaut vai divi darbinieki apsēžās pie viena galda, bet, biežāk, to ir pieci.

Pusdienlaikā darbinieki apspriež savus klientus, stāsta par darbiem birojā vai vienkārši gūst gandarījumu no komunikācijas. Pusdienu pārtraukums nostiprina komandas saikni, palīdz uzturēt kontaktus. Viena gada laikā Meta uzņēmums pusdienās Taizemiešu restorānā ir iztērējis aptuveni $4000, bet viņš uzskata, ka šo summu vajadzētu palielināt vēl par vienu tūkstoti.

Visiem patīk bezmaksas pusdienas, bet to vērtība ir uzņēmuma neliela samaksa par savu darbinieku labklājību un prieku.

Tērēt laiku lietderīgi

Ja netālu no biroja atrodas sporta komplekss, var pierakstīties uz jogas nodarbībām vai citiem pulciņiem pusdienu pārtraukumos. Ja nav – izbraukt nelielu līkumu ar divriteni vai vienkārši pastaigāties. Apkārtējās videas maiņa, svaigs gaiss un atpūta – tas viss mums palīdz rast atbildes un dažādām problēmām, kas no rīta likās neiespējams.

Sarunā randiņus

Ļoti patīkami ir tad, kad pusdienlaikā vari komunicēt ar draugiem vai tuviem cilvēkiem. Vari satikties kafejnīcās vai pat atnākt uz mājām, lai kopā papusdienotu.
Pusdienlaikā vajadzētu aizmirst par saviem darbiem un problēmām – vienkārši parunāties par to, kas Tev interesē, pasmieties vai, vienkārši, atpūsties.
Lai padarītu savu pusdienas pārtraukumu daudzveidīgāku, var apmeklēt dažādus restorānus vai kafejnīcas, mainīt apstākļus un ēdienu izvēli – tas padara dzīvi interesantāku.

3
Iekārtojies ērtāk

Nav obligāti pamest savu biroja ēku pusdienu pārtraukumā, var vienkārši paņemt līdzi savu portatīvo datoru un aiziet uz kādu ērtu vietu, kur neviens Tevi netraucēs.
Tieši tā arī rīkojās Džesika Rosko – online biznesa skolas konsultante Lielbritānijā un vairāku romānu autore. Pusdienu pārtraukumā biznesa lēdija iet uz virtuvi vai kādu citu vietu, kur viņai neviens netraucēs, ņemot līdzi savu portatīvo datoru. Pie tam, Džesika vienmēr plāno, ko viņa šajās 30 minūtēs var izdarīt sava biznesa labā un kas no tā būs visefektīvākais.

30 minūtes – tas nav daudz, bet ja to sasummē nedēļas griezumā, sanāk 2.5 stundas, gadā – 125 stundas. Visu šo laiku var izmantot savu plānu apdomāšanai, jaunu risinājumu meklēšanai vai citas lietderīgas domas.

Tātad, veiksmīgi cilvēki izmanto savu pusdienas pārtraukumu ļoti dažādi, bet kā to izmanto Tu?

Komentāri

komentāri

sitemap