Ko darīt sastrēgumos

Ko darīt sastrēgumos

Autors

31/05/2016Interesanti

sastregums
Sastrēgumi – tā ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa cilvēkiem, kas katru dienu mēro ceļu uz darbu un atpakaļ mājās ar savu personīgo auto ierasto darbadienu rītu un vakaru laikā. Bet vai jūs zināt, ka sastrēgumos pavadīto laiku var izmantot arī lietderīgi?

Viena izdevniecība, kas darbojas automobiļu jomā, ir veikusi aptauju ar ļoti būtiskiem rezultātiem – katru dienu aptuveni piektā daļa autovadītāju sastrēgumos pavada vidēji divas stundas. Divas stundas savas dzīves! 90% šo cilvēku aizpilda sastrēgumu vakuumu ar mūziku, savukārt 23% autovadītāju šajā laikā sūta SMS vai sērfo savos sociālajos tīklos. Taču mēs piedāvājam paplašināt savu sastrēguma stundās veicamo nodarbību klāstu.

IZGLĪTOJIETIES

Jūs jau sen sapņojat iemācīties jaunu valodu, taču kursu apmeklēšanai nekad nepietiek laika? Nu ko, izrādās, ka jums vidēji katru dienu ir 1 – 2 stundas brīva laika, kad varat mācīties vēlamo valodu vai ko citu! Lasiet dažādas grāmatas vai arī, ja šķiet, ka lasīšana ir pārāk bīstama vai nepatīkama nodarbe, lejupielādējiet vai nopērciet kādu izglītojošu audio grāmatu.
sastr1
Viens gads sastrēgumos, un jūs jau varēsiet runāt kādā svešā mēlē, pārzināsiet Āzijas un Āfrikas valstu vēsturi, kļūsiet par kulināru – tehniķi vai ģeodēzijas speciālistu. Mācīties nekad nav par vēlu, un kāpēc lai dirnēšanu sastrēguma stundās nepadarītu par produktīvu un, pats galvenais, izglītojošu un noderīgu laika pavadīšanu?

KLAUSIETIES UN DZIEDIET LĪDZI

sastr2
Tā kā lielākā daļa autovadītāju sastrēgumu laikā klausās mūziku, tad kāpēc lai neatslābinātos un nepatrenētu savu balsi, klausoties un dziedot līdzi? Starp citu, Radio Tev vari klausīties mūziku, kurai patīkami dziedāt līdzi. Tādā veidā, klausoties sev patīkamu mūziku un dziedot līdzi, var savā ziņā meditēt un atslēgties no visām pasaules likstām, uz mirkli iegrimstot savā iekšējā „es” un klausoties savā balsī.

SAVEDIET SEVI KĀRTĪBĀ

sastr1


Tas ir sievietes „dao” (ceļš). Jo tieši daiļais dzimums ir tas, kas regulāri krāso savas lūpas un skropstas, skatoties atpakaļskata spogulī. Un kāpēc gan ne, ja tā padomā? Protams, vīriešiem nav obligāti krāsot lūpas un raustīt uzacis (lai gan viss ir atkarīgs no personīgajām interesēm un visādām orientācijām). Bet vīrieši var, piemēram, noskūties vai savest kārtībā savu darba nedēļu, ierakstot plānotājā visus darbadienu darbus un brīvdienu saplānotos nedarbus. Galvenais – izmantot sastrēgumā pavadīto laiku lietām, kurām ikdienā nav tik daudz laika.

KĻŪSTIET VESELĀKI

Diemžēl jāapbēdina auto vadītāji ar faktu, ka cilvēki, kas daudz laika pavada pie stūres, ir krietni biežāk pakļauti kakla rajona osteohondrozei, kā arī tādām nepatīkamām slimībām kā sēžas nerva neiralģija, krustu radikulīts un, piedodiet, atvainojiet, hemoroīdi.

Mūsdienās eksistē virkne vingrošanas programmu, kas ietver arī autovadītāju formas uzturēšanas vingrinājumus. Turklāt tā realizācijai nepavisam nav nepieciešams pamest savu dzelzs rumaku. Pagroziet kaklu, pamirkšķiniet, pamainiet acu fokusa attālumu, skatoties kādu brīdi te uz pavisam tuviem, te – pavisam tāliem punktiem, lai atslābinātu acis, tad varat pieliekties pāris reizes un pastrādājiet ar plaukstas espanderu. Protams, tas viss nepadarīs jūsu augumu līdzīgu Ārnija varenajam stāvam, taču jūsu organisms pēc tam par to noteikti pateiks lielu, cilvēcisku paldies.

RUNĀJIET PA TELEFONU

sastr3
Samērā populārs un iecienīts veids, kā pavadīt laiku sastrēgumos, ir runāt pa telefonu. Sastrēgumu dīkstāve ir lielisks laiks, kad piezvanīt cilvēkiem, ar kuriem jūs sen neesat runājuši, vai arī piezvanīt un telefoniski nokārtot visas lietas, kas kārtojamas. Protams, to visu – tikai un vienīgi tad, ja jums mašīnā ir hands-free (brīvroku) sistēma!


Eksistē tūkstošiem nodarbju, ko var darīt sastrēgumu laikā. Galvenais ir piepildīt šo laiku ar kādu patīkamu un/vai lietderīgu nodarbi – tādā veidā jūs uz sastrēgumu varēsiet lūkoties nevis kā uz neparedzētu un kaitinošu kavēkli, bet gan kā uz iespēju beidzot izdarīt to, kam ikdienas steigā vienkārši neatliek laika.

Komentāri

komentāri

sitemap