Klausoties mūziku, sportisko mērķi sasniegt vieglāk

Klausoties mūziku, sportisko mērķi sasniegt vieglāk

Trešdaļa viedtālruņu lietotāju jeb 34% tos izmanto, lai sportojot klausītos mūziku, 30% iecienījuši sporta aplikācijas, piemēram, distanču un laika mērītājus, vingrojumu programmas, bet 22% noder informācijas ieguvei par veselīgu dzīvesveidu internetā, noskaidrots Snapshots aptaujā. Arī eksperti novērtē tehnoloģiju pozitīvo ietekmi aktīva dzīvesveida veicināšanā.

unnamed (1)

Latvijas Sporta psiholoģijas asociācijas priekšsēdētāja, sporta psiholoģe Žermēna Vazne uzsver: „Sportojot labi palīdz mūzika – jo cilvēks mazāk koncentrējas uz savām iekšējām sajūtām fizisko aktivitāšu laikā, jo vairāk var paveikt treniņā. Tāpat palīdz uzmanības pārslēgšana no iekšējiem faktoriem uz ārējiem, piemēram, mūziku, dabas skatiem, u.c. Turklāt pašam jānosaka mērķis, ko sa­sniegt ar fiziskajām aktivitātēm, plānojot paveicamo gan katrā nedēļā, gan vismaz sešas nedēļas uz priekšu. Sekmju novērtēšanai nepieciešama rezultātu fiksācija, kam lieti noder moderno tehnoloģiju iespējas. Fiziskās aktivitātes cieši saistītas ar cilvēka pašvērtējuma paaugstināšanos un pārliecinātību par savu spēku, tādējādi fiksēti mērījumi un dalīšanās ar tiem palīdz vairot gandarījumu.”

„Ar vasaras tuvošanos pieaug pieprasījums pēc tādām fitnesa aplikācijām kā Endomondo, liecina Samsung App Store lejupielāžu dati. Tāpat turpina palielināties mūzikas straumēšanas aplikāciju popularitāte, jo līdz ar siltāka laika iestāšanos arvien vairāk laika pavadām ārpus telpām un vēlamies, lai mūzika ir pastāvīgs pavadonis mūsu aktīvajam dzīvesveidam. Tehnoloģiju pielāgošanos aktīvam dzīvesveidam pierāda viedtālruņu satura attīstība, piemēram, pulsometrs, soļu skaitītājs, miega mērītājs ir vien dažas no Samsung Galaxy S5 viedtālruņa S Health aplikācijas funkcijām. Paralēli turpina attīstīties arī valkājamās tehnoloģijas – sporta aplikācijas, mūzika un saziņas iespējas viedpulksteņos ir kļuvušas par realitāti. Turklāt mitrumizturīgās ierīces ļauj mums sportot kaut lietū,” skaidro Māris Ķikāns, Samsung Electronics Baltics Telekomunikāciju vadītājs Baltijas valstīs.

Lai gan mūzikas atskaņotājs vai radio pieejams teju vai visos mobilajos tālruņos, aptaujājot respondentus par telefona izmantošanu sporta aktivitātēs, paradumi ievērojami atšķiras – 34% izmanto viedtālruņus, lai klausītos mūziku sportošanas laikā, savukārt parasto mobilo telefonu īpašnieku vidū tādi ir tikai 14%. Turklāt, ja vien 7% parasto mobilo telefonu lietotāju atzīst, ka ierīce ir palīdzējusi aktīva un veselīga dzīvesveida īstenošanā, tad viedtālruņu īpašnieku vidū to uzsver četrkārt vairāk – 27%.

Aptauju veicis Snapshots pēc Samsung Electronics Baltics pasūtījuma 2014. gada martā, aptaujājot 849 respondentus vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Komentāri

komentāri

sitemap