Ķīnas interneta gigants katram bezmaksas piešķir 10TB

Ķīnas interneta gigants katram bezmaksas piešķir 10TB

Autors

22/11/2013Internets

tencent2014. gada sākumā Ķīnas interneta kompānija Tencent katram pasaules lietotājam piedāvās 10 terabaitu (10 000 gigabaitu) mākoņ-atmiņu bez maksas. Agrāk šī iespēja tika piedāvāta Ķīnas iedzīvotājiem.

Par pakalpojuma izplatību Rietumu tirgū Tencent viceprezidents Pīters Žengs ir paziņojis Ķīnas inovāciju un sadarbības foruma ietvaros. Precīzs datums nav noteikts.

Ķīnas tirgū konkurence šajā nišā sākās jau augustā, kad vietējie spēlētāji Baidu un Qihoo 360 piedāvāja saviem lietotājiem 1TB bezmaksas atmiņas vietu mākoņservisā. Tad arī Tencent atbildējis ar 10TB visiem Ķīnas iedzīvotājiem. Tas ir pat vairāk kā piedāvā Dropbox (no 2 līdz 16GB), Box (līdz 10GB) un Google Drive (līdz 15GB) – visi kopā. No Rietumu kompānijām līdzīgu servisu piedāvā Flickr (1TB) un, pie tam, tikai fotogrāfijām.

10 terabaiti nav pieejami uzreiz: atmiņas vieta palielināsies automātiski ņemot vērā apstākļus, kamēr nesasniegs maksimālo lielumu.

Žangs ir norādījis, ka Eiropas un Amerikas lietotājiem nav nepieciešams baidīties par datu drošību (kā nekā tā ir Ķīna ar visu izrietošo valdību) – to dati glabāsies ārpus Ķīnas – uz ASV vai Āzijas Dienvid-Austrumu serveriem.

Komentāri

komentāri

sitemap