Kas ir Waze jeb "vāze"? Bezmaksas pie BITE

Kas ir WAZE, ko piemin BITE?

wazeNedēļas sākumā Latvijas “citāda kompānija” BITE ir izcēlusies ar paziņojumu par dāvanu saviem klientiem – bezmaksas datus navigācijas aplikācijas Waze lietošanai. Noteikti, ir vairāki cilvēki, kas neseko tehnoloģiju jaunumiem, neko nav dzirdējuši par šo mobilo aplikāciju, tāpēc Lifehack.lv ir klāt, lai izskaidrotu, kas tad ir šī “vāze” (“vāze” – Latvijas leksikonā jau nostiprinājies aplikācijas Waze nosaukums).

waze_img

Waze ir navigācijas programma, kas tiešsaites režīmā atjauno datus par situāciju uz ceļiem. Kartes iezīmē paši lietotāji- kad notiek kustība pa neiezīmētu ceļu, informācija tiek nosūtīta uz galveno Waze serveri. Tiklīdz kāds cits lietotājs izbrauc pa šo maršrutu, ceļš tiek apstiprināts un parādās kartē. Iezīmējot jaunu ceļu tiek piešķirti punkti. Un tagad pats svarīgākais – autovadītāji kartē var iezīmēt vietas, kur ir sastrēgumi, avārijas, foto-radari un policijas slēpņi. Lietotāji var sazināties savā starpā atstājot komentārus un atbildot uz tiem – sava veida autobraucēju sociālais tīkls.

Lūk, neliels video, kur tiek parādīts, kas ir Waze un kā tas strādā:

Personīgi man, aplikācija Waze, bija obligāti lejupielādējamo aplikāciju sarakstā iegādājoties pirmo viedtālruni, neskatoties uz to, ka tad es vēl nepārvietojos ar auto. Man interesēja informācija par notikumiem uz ceļiem pat pārvietojoties ar sabiedrisko transportu, kaut tas mani pilnīgi neietekmēja un, teorētiski, nebija saistoši. Piesēžot pie auto stūres roka bija kabatā pēc viedtālruņa un Waze, kaut vai lai “paspēlētos” – iegūt punktus par nobrauktajiem kilometriem, savāktiem speciāliem simboliem kartē vai vienkārši palasītu korķos stāvošo autovadītāju “sulīgos” komentārus. :)

Waze - policijas slēpnis

No prakses varu pateikt, Waze ir ļoti ērti izmantot ātras braukšanas stila lietpratējiem. Ticiet man – tas atmaksāsies. Kuram gan no mums nav bijuši momenti, kad kaut kur steidzies un tieši tad Tevi aptur policijas ekipāža. Tu ne tikai saņem papildus punktus par policijas ekipāžas atrašanās vietas atzīmēšanu kartē, bet arī palīdzi domubiedriem. Protams, ceļu policijai arī ir iespēja ieskatīties Waze, tāpēc, tiklīdz tie tiek iezīmēti, ekipāža cenšas pārvietoties. Toties, ne visa ceļu policija zin par šādas aplikācijas eksistenci. Hehe :)

Kopumā, Waze ir labs palīgs cilvēkiem, kas pārvietojas ar automašīnu. Tas sevī ietver:
– Navigāciju uz izvēlēto vietu;
– Balss paziņojumus latviešu valodā;
– Informatīvu rīku par situāciju uz ceļiem;
– Sociālo tīklu ar draugu uzaicināšanas iespējām;
– Tiešsaites karti, kas atjaunojās ik sekundi;
– Palīdzību citiem Waze lietotājiem.

Protams, katrai lietai ir savi mīnusi. Es saskatu tikai vienu – pārāk ātri ēd nost viedtālruņa baterijas saturu. Tas, protams, ir saprotami, jo “vāze” (centies izmantot šo nosaukumu, tādējādi izklausīsies pēc pieredzējoša Waze lietotāja =] ) ir diezgan apjomīga aplikācija ar vairākām funkcijām un iespējām.

Visbeidzot, kopsavilkums. Lifehack.lv iesaka kaut vai vienu dienu notestēt šo rīku – ja nepatiks, neko darīt, tomēr mēs ticam, ka Waze kļūs par Tavu sabiedroto un palīgu pie auto stūres. BITE ir dāvājusi saviem klientiem izmantot Waze BEZMAKSAS. Ko tas nozīmē? Tas nozīmē to, ka par visiem datiem, kas tiek nosūtīti no/uz Waze, Tu nemaksā absolūti neko.

Lejupielādē WAZE šeit

last

Komentāri

komentāri

sitemap