Kas ir teipi un teipings?

Kas ir teipings un kā tas Tev var palīdzēt

taping

Ja kādreiz esi redzējis uz ielas skrējēju vai sportistu ar dīvainiem plāksteriem uz ķermeņa, tad zini – Tu esi redzējis specializētus sporta teipus. Tas ir kaut kas līdzīgs speciālizēta sporta apģērba elementam… tikai vēl labāks.

Kas ir teips un kam tas vajadzīgs?

Teips, sporta teips (no angļu tape) – no auduma izveidota lipīga lente, kas līdzinās plāksterim, ko izmanto locītavu nofiksēšanai un atbalstīšanai. Teipa uzlikšanas procedūru sauc par teipingu.
Ja Tu esi sportists vai vienkārši daudz skrien, saņemto traumu (piemēram, sastiepumu) nepieciešams turpināt trenēties un gatavoties sacensībām, tad teipi kļūs par Tavu labāko draugu un atbalstu. Tie ļoti labi fiksē locītavas, palīdz tikt pāri traumām un paātrina izveseļošanās procesu.

Otrā teipinga medaļas puse – var radīties traumas un pasliktināties rezultāti, ja teipi ir uzlikti nepareizi. Tiem ir jābūt kvalitatīviem un tos jāuzliek cilvēkam, kurš šajā lietā labi orientējās.

Uz doto brīdi pārdošanā ir parādījies jauns teipu veids – fizioloģiskais jeb “kinezio”. Tas nav profesionālais teips, bet vairāk kā atsevišķs produkts ar jaunām īpašībām, kuru var izmantot ne tikai profesionāli sportisti. To izstrādāja Japānā jau 1973. gadā ārsts vārdā Kenzo Kase. Pateicoties viņa izstrādājumam ir radusies iespēja ārstēt traumas bez operatīvām darbībām.
Fizioloģiskā jeb kinezio teipa galvenā iezīme ir nevis mehāniskā fiksēšana (kā klasiskie sporta teipi), bet asins cirkulēšanas stimulācija, ko rada īpaša tekstūra un elastīgums, kas ir pat pielīdzināms cilvēciskās miesas struktūrai.

Kinezio teipi palīdz dziedināt traumas, uzlabot asins cirkulāciju, noņem sāpju sindromu, tos var izmantot arī ūdenī.
Ļoti svarīgi pievērst uzmanību teipu kvalitātei – tiem ir viegli jārullējas no ruļļa (nedrīkst raut), ātri pielīmēties un neatlīmēties treniņu laikā, viegli noraujami, būt elastīgiem un tajā pašā laikā stingriem, lai labi nofiksētu muskuļus.
Teipus var noņemt ar šķēru vai speciāla rīka – “teipogriezēja” palīdzību, bet, parasti, komplektā nāk klāt speciāls šķidrums, kas izšķidrina līmi.

tapegirlKā izmantot teipus?

Nopirkt teipus nav problēma. Sarežģījumi rodās iemācoties tos pareizi uzlīmēt.

Teipingu var veikt tikai speciāli apmācīts cilvēks, kurš ir zinošs anatomijas pamatos un cilvēka skeletā. Pastāv aptuveni 1200 teipu uzlikšanas veidu un tāpēc, lai iemācītos to darīt pareizi un nenodarīt sev ļaunu (vai citam cilvēkam), obligāti ir jāiziet specializētus kursus.

Komentāri

komentāri

sitemap