Kāpēc veiksmīgi cilvēki ikdienā nēsā tās pašas drēbes

Kāpēc veiksmīgi cilvēki ikdienā nēsā tās pašas drēbes

cil
Vai esi aizdomājies par to, cik Tu laika tērē katru rītu lemjot, ko vilkt? Tas lika Tev kavēt skolu vai darbu daudz vairāk reižu, nekā spēj iedomāties.

Mēs tērējam tik daudz laika nevajadzīgām lietām, tāpēc, tas ne tikai var izmainīt pasauli, bet arī Tavu dienu. Tas pavisam nenozīmē, ka mode nav svarīga, jo tā ir liela kultūras un sabiedrības sastāvdaļa.

Patiešām, mode ir vieta, kur krustojās māksla, kultūra un vēsture. Ja mēs ieskatītos 1960-jos gados – tad cilvēki ģērbās kontrokulturālāk. Apģērbs daudz mums var arī pastāstīt par socioloģiju. Neskatoties uz to, iespējams, mēs kļūstam par pārāk materiālistisku un virspusēju sabiedrību. Dzīvē ir daudz svarīgākas lietas par apģērbu.

Reiz viens ASV rakstnieks Henrijs Deivids Toro ir teicis:

“Mēs izšķiežam dzīvi uz sīkumiem. … vienkāršo, vienkāršo”

Padari savu dzīvi vienkāršāku, vairāk koncentrējies uz globālām lietām. Tieši tāpēc, vairāki veiksmīgi cilvēki ir pieņēmuši tieši šo filosofiju un seko tai ikdienā.

Noguruma risinājums: kāpēc vairāki prezidenti un vadītāji ikdienā nēsā tās pašas drēbes

Patīk viņš Tev vai nē, bet grūti būtu iebilst tam, ka ASV prezidentam Obamam ir grūtākais darbs pasaulē. Visu, ko viņš dara tiks kritizēts. Vienkāršiem vārdiem sakot, viņam ir pārāk daudz darba, lai vēl domātu par savu garderobi.

Tieši tāpēc, katru dienu prezidents Obama nēsā vienu un to pašu uzvalku. Vispār jau, viņam ir divu veida uzvalki – zils un pelēks. Maikla Luisa rakstā žurnālam Vanity Fairs, prezidents sniedza diezgan loģisku atbildi:

“Jūs redzēsiet, ka es nēsāju tikai pelēkus vai zilus uzvalkus”
“Es cenšos optimizēt variantus. Nevēlos pieņemt lēmumus par to, ko es ēdu vai valkāju. Man ir daudz citu – varīgaku problēmu.”

Prezidents tāds nav vienīgais. Arī Stīvs Džobss vienmēr ir valkājis savu slaveno melno bītleni ar džinsiem un krosenēm. Arī Marks Cukerbergs vienmēr valkā pelēku t-kreklu ar melnu hūdiju un džinsiem. Alberts Enšteins vienmēr reizē pirka vairākus vienādus pelēkus uzvalkus, lai viņu ikdienā nemoka jautājums, ko vilkt.

Tas ir saistīts ar noguruma risinājumu. Tas ir psiholoģisks stāvoklis, kad cilvēka psihe cieš no nesvarīgu lietu pieņemtiem lēmumiem.

Tieši tāpēc, prezidents Obama, Stīvs Džobss, Marks Cukerbergs un Alberts Einšteins vienkāršoja savu dzīvi atsakoties no stilīgas garderobes.
Komentāri

komentāri

sitemap