Kāpēc ir vajadzīga Privātā meklēšana un Disconnect Search

Kāpēc ir vajadzīga Privātā meklēšana un kā izmantot Disconnect Search

disconnect_search
Visi meklētāji strādā ne tikai Tev, bet arī sev. Nav svarīgi, vai izmanto Google, vai Bing, vai Yahoo – viņi visi ir Tevī ieinteresēti. Iespējams, tikai komerciāli, bet varbūt – ne tikai.

Disconnect Search ir spējīgs aizsargāt Tavus konfidenciālus datus no meklētāj-programmām. Serviss ir pieejams kā paplašinājums populārākajiem pārlūkiem priekš Windows un Mac, arī kā Android aplikācija.

Par lietu

Lielākā daļa populārāko meklēšanas sistēmu sasaista meklējumus ar Tavu reālo vārdu, e-pastu vai IP adresi. Šī informācija netiek dzēsta ne pēc dienas, ne pēc mēneša, pat pēc gada nē. Pēc klikšķa uz kādu mājas lapu, tā, kā likums, saņem vaicājuma parametru, kuru izmantoji meklējot. Visbeidzot, Tavs pakalpojuma sniedzējs var saņemt pieeju ar visiem meklēšanas vaicājumiem. Disconnect Search brīdina par šādām noslēptām darbībam.

Serviss aizsargā Tavu privātumu četros veidos:

  1. Visi vaicājumi tiek pārvirzīti uz Disconnect Search serveri, tāpēc tiek radīta ilūzija, ka meklējums tikai veikts ne no Tava datora;
  2. Meklēšanas programmas nespēj mājas lapām nodot informāciju ar atslēgvārdiem, pēc kuriem tika veikts meklējums;
  3. Visi vaicājumi tiek šifrēti, tāpēc, ne provaideri (pakalpojuma sniedzēji), ne citi tos neredz;
  4. Disconnect Search neglabā pie sevis vaicājuma sarakstus (logus), personīgo informāciju un IP adreses.

Darbs ar Disconnect Search

Pietiek pāriet uz šī servisa mājas lapu vai lejupielādēt pārlūka paplašinājuma. Sākumā piedāvās veikt iemaksu (ziedojums) par dažādu Disconnect Search iespēju izmantošanu. Ja nevēlies to darīt, projekts necentīsies ierobežot Tavu pieeju šim pakalpojumam.

18094411-Disconnect-Search_pic1-520x337
Viens klikšķis uz aplikācijas ikonas izsauks aizsargātu meklēšanas rindu. Bez iepriekšminētajiem Google, Bing un Yahoo, Tev tiks piedāvāti arī eksotiskie blekko un DuckDuckGo.
18094406-Disconnect-Search_pic2
Daži vārdi par Android aplikāciju. Nav obligāti katru reizi apmeklēt šo aplikāciju, lai aktivizētu anonīmo vaicājumu. Vienkārši uzstādi widgetu un risinājums kļūs vienkāršāks.
21074049-Disconnect-Search_mobile-520x410 (1)

Izmantošanas iespējas

  1. Anonīmā meklēšana. Tavu interešu tumšākā puse paliks noslēpumā, tikai nevajag pārspīlēt;
  2. “Tīrāka” meklēšana. Nekādas targeting, relevant, kontekstuālās tehnoloģijas un līdzīgu gudrību. Tu vienkārši saņem rezultātu, kas nav saistīts ar Tavu atrašanās vietu un meklējuma vēsturi;
  3. Salīdzināšanas ērtums. Meklējot vienu un to pašu vaicājumu dažādās meklētājprogrammās, varēsi ieraudzīt dažādus rezultātus. Ar Disconnect Search palīdzību ļoti vienkārši pārslēgties starp tām;
  4. Dažreiz ir vēlme ieraudzīt sponsorētās saites. Lai nepārtraukti neatslēgtu AdBlock, var izmantot Disconnect Search. Visas saites ir redzamas meklējuma rezultātos.

Nobeigumā

Uzreiz rodas loģisks jautājums, priekš kam ir nepieciešams Disconnect Search, ja katrā pārlūkā ir inkognito režīms? Jebkuram advancētam interneta lietotājam ir vajadzīgs, lai, pie pārlūka aizvēršanas, automātiski visi vaicājumi un vēsture tiktu izdzēsta, bet tas, diemžēl, nenotiek.

Disconnect Search – ir open source projekts. Nav nekāda trial perioda un regulāras maksas par pakalpojumu, tikai patvaļīgs ziedojums, kuru var arī neveikt.

www.disconnect.me

 

Android app on Google Play

Komentāri

komentāri

sitemap