Kādas vēsturiskās filmas skatīties ziemā?

Kādas vēsturiskās filmas skatīties ziemā?

Autors

28/11/2013Interesanti Video

12 YEARS A SLAVE

aRGX_NCTtVC9jYrvF-K3ew
Režisors: Stīvs Makkvīns
IMDB reitings: 8.7/10

Redzēsi Forum Cinemas no: 24. janvāra, 2014.

40-to gadu Ņujorkā dzīvoja Solomons – brīvs afroamerikānis, kas iztiku pelna spēlējot vijoli. Reiz viņu nolaupa vergu tirgotāji un ar viltotiem dokumentiem pārdod vienai no dienvidu plantācijām, kur viņš pavada nākamos 12 gadus. Šajā laikā varonis satiek ne visai patīkamus baltādainos un saprot, ka padoties liktenim nav izeja. Ziemeļu un dienvidu cīņas laikmets, dramatiski konflikti, cīņa par tiesībām.

AMERICAN HUSTLE

2r0RQr5egcFpeVnDA5pMaQ
Režisors: Deivids O. Rassels
Redzēsi Forum Cinemas no: 31. janvāra, 2014.
Pēc veiksmīgas filmas Silver Linings Playbook iznākšanas Deivids O. Rassels filmē pavisam citā virzienā, bet ar tiem pašiem cilvēkiem: Kūperu, Rennenu, Lourensu un De Niro; šoreiz pievienojas arī Kristiāns Beils, kurš, pagaidām, nevienai filmai nav nodarījis pāri. Sižeta centrā reāls stāsts par afēristu, kas palīdz FIB iesēdināt dažus korumpētus politiķus. Darbība notiek 70. gados, tāpēc vīriešiem ir bārda un krekli ar lielu krāgu, bet sievietes – spīdīgās kleitās. Visi varoņi, ieskaitot likuma sargus, ir negodīgi un uzvedās kā trakie.

THE WOLF OF WALL STREET

H6QDRq5XJH-_gWZSKiG9Bg
Režisors: Martins Korsedze
Redzēsi Forum Cinemas no: 3. janvāra, 2014.
Korupcija, FIB, mafija – tā ir tikai 90-to gadu Volstrītas dekorācija. Di Kaprio spēlē biržas mahinatoru, kas no gaisa ir nopelnījis miljonus. Priekšstatu par firmu var saņemt noskatoties treileri, kur tiek bārstīta nauda $100 nominālā miskastē un Kanjē Vestu fonā. Tusiņi ar punduru mētāšanu birojā. Tā ir 90-to gadu Volstrīta.

THE BOOK THIEF

2JxB_312WGF6Gn69U2Edpg
Režisors: Braijens Persivals
IMDB reitings: 6.9/10
Atskats uz Trešā reiha vēsturi ar kultūras cienītāju acīm. Deviņgadīgā ebreju meitene atbrauc uz Minheni, kur no nacistiem viņu sargā vācu ģimene; galvenā varone mācās lasīt un ar literatūras palīdzību iepazīstas ar pasauli – kopumā, sižets ir pārāk inteliģents.

SAVING MR. BANKS

7sGsnEgIoZytaoD9Pe2etQ
Režisors: Džons Li Henkoks
IMDB reitings: 7.4/10
Redzēsi Forum Cinemas no: 21. februāra, 2014.
Holivudā vairāk par kara vēsturi mīl tikai stāstus par sevi. “Izglābt Mr. Benksu” – rekursīva filma, kuru “Disney” studija faktiski uzņēma par sevi: darbība notiek 1961. gadā, kad Volts Disnejs ir izlēmis nopirkt tiesības “Mary Poppins” ekranizācijai, uz LosAndželosu uzaicinot grāmatu autori Pamellu Trevens. Ir skaidrs, ka ar autobiogrāfiju ir jāizturas ar lielu piesardzību, jo tiek stāstīts par cilvēkiem, kas ir nopelnījuši lielu naudu uz pasakām. Mūsdienās saka, ka Volts Disnejs ir bijis rasists, seksists un studijas darbiniekus novedis līdz histērijām, bet, diez vai, mēs to uzzināsim no ekrāniem. “Zelta Holivudas” agonija arī ir palikusi aiz filmas robežām.

Komentāri

komentāri

sitemap