Kādas būs nākotnes reliģijas?

Kādas būs nākotnes reliģijas?

Autors

27/11/2013Startups

rel

“Kādas būs nākotnes reliģijas?” “Digitālas.” “Nepārsteidzi. Viss būs digitāls.”

Mēs Tevi pat nevēlamies pārsteigt. Mēs nepretendējam uz to, lai atvērtu visu zilo okeānu vaļā, vienkārši vēlamies pievērst uzmanību nišai, kas, īstenībā, neatrodas nevienā startup sarakstā. Kāpēc reliģija netiek izskatīta kā ienākumu avots ir saprotami – “celt ārā” naudu no ticīgajiem ir zaimošana vai sektantisms. Savukārt, noteikti daudziem cilvēkiem, kas ir saistīti ar reliģiju, ir savas vajadzības, kuras var atrisināt online vidē.

Kad mēs sākām apkopot aplikāciju un web-servisu sarakstus, tad uzķērām sevi uz domas, ka tie visi ir tikai informatīva rakstura. Starp simtiem Bībeļu, lūgšanu grāmatu, Korānu, meditāciju taimeru nebija neviena interesanta gadījuma. Mēs, savukārt, bijām meklējuši oriģinālus risinājumus – mums paveicās, atradām.

The Table


Divos vārdos, tas ir Yammer ticīgajiem. Precīzāk, The Table ir online platforma sava personīgā sociālā tīkla atvēršanai tiem, kas nāk uz baznīcu. Ideja liekās pavisam absurda, tomēr vajadzētu atcerēties, ka, piemēram, ASV un Kanādā jebkurš iedzīvotājs var atvērt savu baznīcu (izpildot dažus nosacījumus) un sākt piesaistīt apmeklētājus. Iekšējā sociālā tīkla izveide ļauj integrēt apmeklētāju kontaktus, kas ir iegūti baznīcā, dzīvē.

Interesanti, ka projektu dibināja bijušais Apple darbinieks un sākumā attīstījās kā nekomerciāla organizācija, The Table izmantošanai joprojām nevajag maksāt naudu. Pirmā relīze bija 2011. gadā, toties 2012. gadā tika jau prezentēta Table Pro versiju, kas tiek izplatīta skolās, klubos un citās organizācijās par $50-$100 mēnesī.

ShulCloud


Projekts, kura esamība mūs nemaz neizbrīnīja. Vispirms, mēs bijām pārliecināti, ka vajag meklēt tieši tās aplikācijas, kas ir domātas ortodoksāliem ebrejiem. ShulCloud ir web-platforma sinagogas vadībai. Te ir viss: CSS, mājas lapu šabloni, klientu datu bāzes vadības sistēma, ziedojumu uzskaite, billings, mobilā versija u.t.t. Vadoties pēc informācijas lapā, servisu izmanto sinagogas visā pasaulē.
Projekta autors ir Ņujorkas kompānija RustyBrick Inc.

NoribaInvesting

noriba
Šis projekts ir atrast caur AngelLists pēc taga “Religion”. Kompānija ETT Capital Group ir izstrādājuši servisu ar nosaukumu Noriba Investing, kas piedāvā darboties vērtspapīru tirgū balstoties uz islāma principiem. Halal-investēšana ļaus Tev izvairīties no kompānijas pirkšanas, kas tirgo alkoholu, tabaku u.c.
Mūsuprāt – tā ir diezgan aktuāla tēma. Bez jokiem, ja esi ļoti ticīgs musulmanis vai ebrejs, tad nevēlētos investēt kompānijās, kuru darbība ir aizdomīga vai pretrunīga ar Tavu ticību.

Halal Guide Russia


Esam arī atraduši informāciju par mūsu kaimiņzemi Krieviju. Ir šāda veida projekta analogi arī citās zemēs, visizplatītākais ir Zabihah.com, kas piedāvā mobilo aplikāciju uz visām iespējamām platformām. Diemžēl, ne pati web-lapa, ne aplikācija netika atjaunota jau gadu, tāpēc izskatās nedaudz novecojusi.

Komentāri

komentāri

sitemap