Kā veiksmīgi uzņemt Viral video?

Kā uztaisīt veiksmīgu Viral video?

Autors

26/09/2013Internets

viralPēc tam, kad YouTube ir atļāvis saviem lietotājiem pelnīt ar savu kanālu palīdzību, cilvēku skaits, kuri vēlās uzņemt labu viral video un kuru redzētu miljons skatītāju, ir kļuvis liels. Diskusiju servisā Quora tika pacelts šis jautājums un mēs esam pārtulkojuši interesantākās atbildes.

Precīza formula

Riks Devidsons, Hobbyployist direktors:

Ja paskatīties uz YouTube topu, tad var izprast viral video veiksmes formulu. Vajag uzņemt kādu, kas aizraujas ar kādu lietu un tic tai ar visu sirdi, bet citiem viņa nodarbe liekas smieklīga.

Pareiza laika izplānošana

Tims Sai Ku, Tintup.com līdzdibinātājs

Viral video ir noslēpumaini, neparedzami, tiem var būt vairāki stili un saturs, dažāda auditorija. Daži viral video veidotāji pat nebija domājuši par to, ka viņu video var kļūt tik populārs. Neskatoties ne uz ko – kopējās viral video formulas nepastāv.

Ja mēs runājam par video, kas ir savākuši vairākus miljonus skatījumu, tad tam ir jābūt īsam. Ir maz cilvēku, kas rullīti skatīsies ilgāk par piecām minūtēm. Optimālākais ilgums – 30-90 sekundes. Daudz īsāki eksemplāri var kļūt par Vine tipa rullīšiem, bet garākus vienkārši cilvēki neskatās.

Sajūsma un izbrīns

Kurams Maliks, digital-marketing speciālists

Par viral video palaišanu sapņo jebkurš marketologs. Man škiet, ka to var izdarīt, ja ievēro trīs pamatprincipus. Pirmkārt, vajag noteikt mērķauditoriju. Otrkārt- video rullīti piesātināt ar krāšņām emocijām. Vislabāk nostrādā sajūsma un izbrīns – galvenais, lai skatītājs skatīšanās laikā labi pavada savu laiku. Treškārt – ir svarīgi pareizi palaist rullīti, lai to ierauga vairāk cilvēku pašā sākumā.

Pirmais grūdiens

Roberts Kalomirs, uzņēmējs

Mans draugs ir palaidis viral video mēnesi atpakaļ. Dienas laikā YouTube vietnē to ir noskatījušies miljons cilvēku un ir 40 000 publikācijas vietnē Tumblr. Diemžēl, to bija izņēmuši uz kādu laiku sakarā ar autortiesību problēmām uz mūziku, bet jau ir uztaisīta jauna versija un atkal ir savākts miljons. Īsumā par saturu – divi uzņēmuma darbinieki sarunājas par biznesu… viss.

Man šķiet, ka galvenais noslēpums slēpjas tajā, ka nevajag filmēt “dajebko” un cerēt, ka tas uzspridzinās internetu. YouTube vietnē mēs tā jau varam ieraudzīt daudz nejauši uzfilmētus video. Vajag sastādīt virzības plānu, nopublicēt rullīti sociālos tīklos, blogos, saistošās mājas lapās. Kopumā, vajag izdarīt grūdienu un process aizies.

Virzīt bez apstājas

Karena Čenga, video veidotāja ar 3 000 000 skatījumu (zemāk ir pats video)

Nedomājiet, ka esiet augstāki par mārketingu. Sākumā man nebija sastādīts kampaņas plāns video atbalstam, jo baidījos, ja rullītis nogrims, būs neērti. Tad es sapratu, ka tās ir muļķības. Labāk pamēģināt un tikai tad raudāt, nevis otrādāk. Vajag ieskatīties populārākajos YouTube video un saprast, kāpēc tie ir kļuvuši tik populāri.

Pirmajā dienā es izvietoju reklāmu sociālos tīklos un manu video bija apskatījuši 80 000 cilvēku. Tad es nopublicēju to par naudu vietnē Reddit, to ir ieraudzījuši blogeri un jau nākamajā dienā manam video bija 800 000 skatījumu. Trešajā dienā jau 1.8 miljoni, tad jau video ir nokļuvis uz YouTube pirmās lapas. Tā es arī sapratu, ka vajag izmantot vairākus virzīšanas kanālus – kāds arī “isžaus”. Starp citu, video rullīti visefektīvāk ir publicēt pirmdienās vai otrdienās – priekšā būs vesela darba nedēļa, kuras laikā cilvēki arī skatīsies Tavu video.

Tas viss nenostrādās, ja video pats par sevi nav īpaši labs. Rullītim ir jābūt īsam un ar savu saprotamu stāstu. Tam ir jābūt dziļam nosaukumam. Te ir jāsaprot – vai esi gatavs iet uz kompromisiem popularitātes dēļ. Es gandrīz nosaucu video par “Aziātu meitene mācās dejot”, bet laicīgi pārdomāju. Ir jābūt gatavam pie negatīvām atsauksmēm – es esmu ļoti daudz saņēmusi negatīvu komentāru, ka es nemāku dejot. Bet, tik un tā, tas bija tā vērts.

Komentāri

komentāri

sitemap