Kā strīdēties tīklā nepārvēršoties par Trolli

Kā strīdēties tīklā nepārvēršoties par Trolli

Autors

31/10/2013Internets

trollsSāksim ar informāciju.

Trollings – provokatīvu ziņu publicēšana ar mērķi izsaukt flood, fleim, offtopic vilni, iegūstot lietotāju negatīvās reakcijas.

Trollis – provokatīva ziņojuma autors (agrāk tā sauca arī pašu ziņu).

Parasti troļļu aktīvā darbība notiek politisko vēlēšanu, spilgtu sporta notikumu, jaunas IT produkcijas izlaišanas laikā. Īpaši talantīgie troļļi visnevainīgāko izteicienu pārvērst līdz absurdam. Troļļus neviens nemīl un viņu izteikumiem neviens neieklausās. Trollisms ir diezgan lipīgs – pārvēršanās par trolli notiek ātri un nemanāmi. Tāpēc, ja nevēlies pazaudēt kontroli pār sevi, vajag pieturēties dažiem noteikumiem.

Neizmanto metaforas

Ja esi pamanījis, ka raksti ko līdzīgu “Tā būtu, ja būtu…”, apstājies un izdzēs rakstīto. Klusums atbildot uz kādu ziņu būs daudz efektīvāks kā arguments, kurā salīdzini šo situāciju ar kādu citu.

Metafora – argumentu cianīds.

Kāpēc labāk metaforas neizmantot? Metaforas nostrādā tikai tādā situācijā, kad lielākā daļa auditorijas ir Tavā pusē. Lietotājs, kas ir Tavā pusē, minētajā metaforā mentāli atrod atbalsta punktu un to lieku reizi nostiprina. Ja lielākā daļa ir pret Tevi, tie pacentīsies atrast pēc iespējas vairāk nesakritību pieminētajā metaforā salīdzinot ar šo situāciju. Jo biežāk tas notiks, jo tālāk būsi no strīda iemesla.
Bez tam, ar metaforas palīdzību daudz vieglāk apvainot un strīda dalībnieki to var uztvert personiski. Mēs jau ļoti labi zinām, kas notiek, ja sarunā tiek personiski apvainoti cilvēki.

Neizmanto saites

Viena lieta, kad Tu publicē saites uz lapām, kas Tevi iedvesmo (draudzīgā sarunā). Tik un tā, tie visi netiks atvērti vai izlasīti. Pavisam cits, ja Tu ar kādu strīdies. Cilvēkam otrā vada galā ir uzspļaut uz to, ko Tu mēģini viņam parādīt, jo pats viņš ir izlasījis diezgan daudz un ir savi priekšstati. Viņš netērēs laiku, lai iepazīties ar informāciju no Tavas publicētās saites.

Izmanto citātus

Ir laba ideja izmantot kādu Lielu cilvēku citātus, bet ir daži noteikumi – pirmkārt, neizmanto garus teicienus, tos neviens nelasīs. Pacenties izmantot patiešām pazīstamu personu citātus, savādāk diskusija pārvērtīsies par to autoru identitāšu apspriešanām.

feral_Troll
Tiec galā ar sīkiem apvainojumiem

Kad lietas nonāk līdz sīkiem apvainojumiem, tas nozīmē, ka Tavam strīda-biedram ir beigušies argumenti un tas sāk dusmoties. Šajā brīdī Tu praktiski esi uzvarējis cīņu. Ir divi varianti: vai nu pretinieku nobeigt līdz galam vai atbildēt ar apvainojumu. Ir divi atbilžu varianti uz apvainojumiem un tie abi ne pie kā laba nenovedīs.

Variants Nr.1. Atbildi ar to pašu. Sīkus apvainojumus ir viegli kontrolēt, tāpēc dažreiz sarunu biedrs speciāli nolaižas līdz tādiem izteikumiem, lai provocētu un izsaukt Tevī līdzīgu reakciju. Tikai Tu, atšķirībā no oponenta, ne tik labi pārvaldi pār sevi un situāciju. Tas nozīmē, ka uzkurinies, sāc apvainot un … zaudē.

Nestrīdies ar muļķi – cilvēki var neatšķirt starp jums starpību.

Variants Nr.2. Apraksts, kāpēc atbildēji tieši tā. Tas neievieš uzticību, jo, parasti, pareizai atbildei nevajag skaidrojumus. Ja tā uzskati, jo tā vienkārši ir un te vairs nav ko runāt. Punkts.
Ja esi nosaukts par idiotu, vienkārši pamet sarunu vai īsi atbildi, ka neesi idiots. Tādai atbildei nav viegli piesieties.

Neuzdod jautājumus

Nekad nevienā strīdā neuzdod jautājumus. Jautājumi – tas ir uzaicinājums uz tribīnes tiem, kas publiski vēlās pastāstīt, kāpēc Tev nav taisnība. Tie ļauj pretiniekam atbildēt tā, kā viņš grib, itkā iedod stūri viņa rokās. Neuzdod jautājumus.

Neatbildi uz jautājumiem

Jebkurš jautājums, kas tiek uzdots strīda laikā ir lamatas. Sanāk, ka oponents jūt sevi skolotāja (viszinoša un godīga) lomā, bet Tu nostājies studenta (atkarīga un bez pieredzes) lomā. Ļoti bieži viņš Tevi izmanto savas domas apstiprināšanai.

Ja gadījies saskrieties ar gramatikas trolli, tas vienmēr piekasīsies pie katra izlaistā komata vai drukas kļūdas.

in02431
Neizmanto kaitinošus populārus vārdus un frāzes

Nesauc cilvēkus par “aitām” vai “baru”. Pirmkārt, tas skan apvainojoši un, noteikti, par to punktus nesaņemsi. Otrkārt, izklausās, ka Tu esi kā papagailis, kas atkārto visu, ko dzirdēji radio vai televīzijā.

Pirms publicē – pārlasi savus komentārus

Cīņas karstumā vari uzrakstīt daudz muļķību. Visi zina, ka Google neko neaizmirst un no tīkla var izvilkt praktiski visu. Tajā skaitā arī sen noraktos skeletus. Bez tam, kad raksti esot emociju varā (aizvainojums, dusmas), komentāri kļūst gari un neloģiski. Tāpēc, pirms spiest “Post” pogu – apstājies uz mirkli, dziļi ieelpo un vēlreiz izlasi, ko uzrakstīji. Var to var saīsināt? Pārbaudi gramatikas kļūdas, vārdu lietojamību u.c.

«STAY CALM AND DO NOT FEED TROLLS»

Komentāri

komentāri

sitemap