Kā pareizi taupīt naudu

Kā pareizi taupīt naudu

Autors

14/04/2014Dzīvesstils

krat_nauduJa Tu kādreiz jau vairākas reizes esi sācis atlikt naudas līdzekļus, bet vienmēr savus krājumus esi iztērējis, tad Tu to, vienkārši, darīji nepareizi. Krāt naudu ir aizraujošs process, bet, no otras puses, arī sarežģīts. Mēģināsim tad saprast – kā krāt pareizi, lai varētu sasniegt savus nostādītos mērķus.

Redzu mērķi!

Pirmais solis sākot pareizi krāt naudu ir mērķu nostādīšana. Nosaki savas vēlmes un mērķi. Obligāti uzraksti to uz lapiņas! Var arī dienasgrāmatas pirmajā lapā. Lodžijas remonts, jauni diski automašīnai, ceļojums uz Bulgāriju – vienalga ko. Galvenais ir nostādīt mērķi, nofiksēt to un sekot šajā virzienā.
Kad iekrāsi naudu kādam konkrētam ceļojumam un varēsi to atļauties – tas būs labākais apbalvojums un arī laba mācība. Tu noticēsi saviem spēkiem un, patiešām, turpmāk varēsi krāt naudu un pirkt sev to, kas patīk.

Laiks un nauda

Viens no galveniem uzkrājumu faktoriem – adekvātu robežu noteikšana uz laiku. Laikam vajag būt ne pārāk īsam, lai varētu paspēt atlikt nepieciešamo naudas summu. Laikam nevajag būt arī pārāk izstieptam – pārāk ilga atlikšana var atņemt Tev gandarījumu un beigās liks vilties.

Gribu visu un tagad!

Ja nevari izdomāt, ko izvēlēties – pareizi nosaki prioritātes. Kas Tev ir svarīgāks? Diski mašīnai vai ceļojums? Jauns televizors vai angļu valodas kursi? Nosakot pirmo mērķi un sasniedzot to, pārējie punkti tiks izsvītroti daudz ātrāk un vienkāršāk. Tu jau esi iemācījies atlikt naudu un saņēmi pirmos rezultātus. Šāda mācība maksā daudz! Pareizi saliktas prioritātes iemācīs Tevi veikt pareizo izvēli un nošķirt patiešām svarīgus mērķus. Sākot krāt naudu, Tu iemācīsi sevi disciplīnai un šī ir viena veiksmīgās personības lielākiem spēkiem.

Pašmāju grāmatvedība

Pareiza naudas krāšana nav iedomājama bez pašmāju grāmatvedības. Pieraksti savus ienākumus un izdevumus – tā Tu redzēsi, kur tērē visvairāk un, varbūt, varēsi to ietekmēt. Daudz tērē kafijai pēc darba? Varbūt vari iztikt bez vakariņām restorānā? Maini savus ieradumus!
Protams, nevajadzētu iet pārāk tālu un nošķirt sevi no dažādiem labumiem! Dzīvot bez prieka, krājot centu pie centa – nav pareizs naudas krāšanas princips. Dzīvot vajag tagad un tūlīt, konkrētajā minūtē.

Desmit procenti

Īstenībā, šī metode ir vispopulārākā, jo nostrādā vislabāk. Saņēmi algu? Atliec 10%. Ar pārējo summu dari to, ko vēlies. Šādi, gandrīz nemanāmi, Tev parādīsies neslikti uzkrājumi. Nezaudē galvu un netērē to uzreiz! Vienmēr lai paliek neliels uzkrājums, kas noderēs force majeure apstākļos.

Naudas rijēji

Tev vajadzētu iemācīties no visiem komerciāliem piedāvājumiem, atlaidēm un akcijām atšķirt “rijējus”. Viens no lielākiem “rijējiem” ir kredītkartes. Nauda tērējas pavisam nemanāmi, bet procenti saskrien ļoti lieli. Esi uzmanīgs, bet labāk – vispār neizmantot kredītkarti. Es uzmanīgs pērkot “akcijas” preces. Vai tiešām šis būtu “izdevīgs pirkums”? Nedaudz dārgāks kečups, bet dāvanā ir dakša! Tev mājās nav dakšas?

Veiksmi darbos un nedarbos!

Komentāri

komentāri

sitemap