Kā pareizi norēķināties ar karti ārzemēs ceļojuma laikā

Kā pareizi norēķināties ar karti ārzemēs ceļojuma laikā

Autors

05/06/2015Interesanti

cardLatviešu pieprasījums pēc atpūtas ārzemēs vienmēr bijis nemainīgs – pārsvarā vasarā. Visiem, kas tuvākajā laikā plāno pavadīt savu atvaļinājumu ārzemēs vajadzētu zināt, kā droši un izdevīgi izmantot savu bankas karti citā pasaules valstī.

1. Kartes ģeogrāfija

Pirms aizbraukšanas vajag noskaidrot, vai karte darbosies izvēlētajā valstī. Piemēram, kartes, kuras emitēja starptautiskas maksājuma sistēma (Visa, MasterCard u.c.) darbosies, praktiski, visur.

2. Kartes valūta

Visizdevīgāk ceļojumā ņemt tādu karti, kuras konta valūta ir izvēlētās valsts valūta.

Tas palīdzēs samazināt izmaksas summas konvertācijai pirkuma veikšanas laikā no EUR uz izvēlētās valsts valūtu!

3. Konvertācijas kurss

Atpūšoties ārzemēs, var iztikt arī ar EUR karti, bet vajag ņemt vērā, ka summa čekā var atšķirties no summas, kas tiks noņemta no Tava bankas konta. Iemesls – valūtas kursa maiņa, jo aprēķini kartē var aizņemt vairākas dienas. Šajā laikā kurss var gan nokrist, tad pirkums var būt vēl izdevīgāks, gan izaugt, palielinot Tavus izdevumus.

Naudas norakstīšanas laikā tiek izmantots tāds kurss, kurš ir nevis aktuāls operācijas veikšanas laikā, bet gan apstiprinošo datu (vai dokumentu) ienākšanas momentā bankā. Nereti, dati nonāk bankā pēc 5-7 dienām kopš operācijas veikšanas brīža!

4. Skaidra nauda

Bez īpašas vajadzības neiesakām izņemt skaidro naudu no kredītkartes. Stimulējot bezskaidras naudas maksājumus, bankas nosaka augstas komisijas skaidras naudas izņemšanai bankomātos. Citu banku bankomāti, no kuriem vēlēsies izņemt naudu, arī noteikts ievērojamu komisijas maksu par operāciju.
5. Karte ar čipu

Dažās valstīs Tev var nepieņemt karti bez čipa. Tāpēc, ņemt karti, kas ir aprīkota TIKAI ar magnētisko joslu, ir bīstami.

Gadās arī tādi veikali, kur apmaksas veikšanas laikā var pajautāt Tev parādīt personas apliecinošu dokumentu!

6. Procentu likme

Kredītkartes procentu likme un Greisa periods (laiks, kad nav aprēķināti %) paliek nemainīgi, neatkarīgi no operācijas veikšanas vietas.

7. Kartes nozaudēšana

Kartes nozaudēšans momentā, to vajag pēc iespējams ātrāk nobloķēt, piezvanot uz banku, internetā vai mobīlo banku. Jaunu karti varēsi saņemt tikai mājās.

Bankas kartes tajaunošanu var veikt internetbankā atrodoties ārzemēs. Atgriežoties mājās, jaunā karte jau gaidīs Tevi bankas filiālē!

Dažas banka šos gadījumus ņem vērā un nodrošina skaidras naudas ārkārtas izsniegšanu ārzemēs.

8. Pakalpojumu pieejamība

Ārzemēs ceļotāji var lietot savus kontus izmantojot internetbanku vai mobīlo banku. Strādās arī SMS atgādinājumi, ja tādi ir pieslēgti.
Komentāri

komentāri

sitemap