Kā pareizi ieliet alu

Kā pareizi ieliet alu

Autors

24/03/2014Mazie lifehack'i

alus
Kad Tu dzer lētu aliņu (dažreiz tā arī notiek), tad pavisam nav būtiski kādā veidā tas nokļūst Tavā glāzē un, vai Tur nokļūst vispār. Bet ja esi īstens laba aliņa baudītājs, tad vajadzētu to pareizi arī ieliet. Pareizi ieliet alu glāzē ļaus Tev izbaudīt īpašu aromātu un garšu – tas jau ir galvenais iemesls, lai pamācītos. Lūk arī daži veidi pareizi ieliet alu glāzē.

Šajā rakstā Tu uzzināsi, kā pareizi liet alu no pudeles, skārdenes un krāna, kā arī speciālo Guinness tehniku.

Kā pareizi ieliet no pudeles, bundžas un krāna

Kad lej 0.5l glāzē, tad pavisam nav svarīgi, no kurienes ir alus – no pudeles, bundžas vai no krāna. Tāpat arī nav svarīgi, kādas formas ir Tava glāze. Vienīgais, kas ietekmē ieliešanas procesu ir ogļskābās gāzes daudzums alū.
Piemēram, gaišais indiešu alus (alus nevis kā Beer, bet Ale) vai Beļģiešu alus putojas nedaudz vairāk kā, piemēram, tumšais Porteris, tāpēc vajag pielāgoties, lai iegūtu brīnišķīgas alus putas.

Turi glāzi 45 grādu leņķī

21102456-beer1
Paņem tīru glāzi un iepildīšanas procesā turi to 45 grādu leņķī.

Uzpildi no glāzes vidus

21102537-beer2
Sāc uzpildīt glāzi, pudeles kakliņu nedaudz ievietojot glāzes iekšpusē tā, lai alus tecētu no glāzes vidus. Nevajag liet pārāk lēni, tad neizveidosies putas, nebūs arī brīnišķīgā aromāta, kas piesātina garšu.

Kad ieliets līdz pusei – glāzi novieto vertikāli

21102715-beer3
Kad novietosi glāzi vertikāli, ieraudzīsi kā skaisti veidojas putu kārta.

Putu kārta 2-4 cm

21102820-beer6
Kad beigsi procesu, glāzē ir jābūt ap 2-4 cm putu.

Pārāk daudz

21102903-beer4
Ja sanāca pārāk daudz putu, tad Tu lēji pārāk ātri vai neizrēķināji pareizu leņķi. Ja glāzē vispār nav putu, tad lēji pārāk lēni vai leņķis bija pārāk liels.

Kā ieliet Guinness tumšo nektāru

Ja nu kādreiz Tev radīsies iespēja no krāna liet īsto Ginesu, ir ļoti svarīgi izdarīt to pareizi. Lūk arī seši soļi no profesionāla alus darītāja un Guiness pārstāvja Fergala Murreja.

Tīra glāze

21103017-guinness-glass
Izmanto tīru Guinness glāzi – tās dizains ir veidots speciāli šim dzērieniem. Starp citu, šīs glāzes forma ielējējiem arī palīdz iepildīt alu vienkāršāk.

Kā turēt

Glāzi vajag turēt 45 grādu leņķī. Šoreiz nesāc liet no glāzes vidus, bet kamēr tā līmenis nesasniedz uz glāzes arfas logotipu. Ja izmanto parastās glāzes, tad aptuveni 3/4 no glāzes.

Ielejam

21103227-beer10
Kad uzpildi, lēnām virzi glāzi taisnā pozīcijā un beidz uzpildīt, kad vairs neredzi arfas logotipu, aptuveni 1/4 no glāzes augšas.

Nostāvēties

21103353-beer11
Tas ir tas, kas atšķir Guinness no pārējiem: burbulīši virzīsies uz leju līdz brīdim, kad alus nostāvēsies un paliks tumšs.

Putas

21103447-beer13
Pēc tam, kad alus ir nostāvējies (ap minūti), piepildi to līdz galam. Piepildi tā, lai būtu putu “jumtiņš”.

Dzer kā vīrs

21103446-beer12
Vīrietis nekad neieskatās alus glāzē vai kausā. Fergals (Guiness pārstāvis un alus darītājs) skaidro – kad dzer Guinness, tad elkoniem ir jāskatās uz augšu un uz sāniem, bet acīm – horizontā. Ja izdzēri alu pareizi, tad uz glāzes ieraudzīsi līnijas.

Uzpildi pareizi un izbaudi iemīļoto dzērienu.

Komentāri

komentāri

sitemap