Kā noorganizēt streiku sociālos tīklos?

Kā noorganizēt streiku sociālos tīklos?

Autors

08/08/2013Internets

Par šo lietu vislabāk jautāt Metam Deimonam, kas ir pazīstams arī ka Džeisons Borns, gudrinieks Vils Hantings un talantīgais misters Rīplijs.
Šis gudrinieks ne tikai panāca daudzu cilvēku streiku visā pasaulē pēc haštaga #strikewithme (gada sākumā), bet arī pārliecinājis daudzus no viņiem kampaņas ietvaros nofotografēties ar savu tualetes podu.

01

No tehniskā viedokļa Meta Deimona streiks ir noorganizēts pat labāk nekā prezidenta kampaņa.
Jautras masveida fotogrāfijas ar tualetes podiem Instagramā, iespaidīgas demonstrantu kolonnas sociālā tīklā Twitter un kā smagā artilērija – nepārspējami video klipi (ar Meta Deimona līdzdalību) no YouTube videoblogiem.

02

Tomēr atšķirība no jebkuras prezidenta kampaņas, pēc šī streika neseko mērķis “iesēdināt” savu kandidātu kādā “baltajā namā”. Tā mērķis – paziņot mums par to, ka:

– Katru gadu no slimībām, kas ir saistītas ar netīru ūdeni, mirst 3.5 milj. cilvēku. No viņiem – 1.5 milj. bērnu, tātad 1 bērns katras 20 sekundes;
– Katru dienu attīstības valstīs sievietes kopumā pavada 200 milj. stundu, lai savām ģimenēm iegūtu ūdeni. Šī laika ir pietiekami, lai uzceltu 28 debesskrāpjus, kuru izmēri ir salīdzināmi ar Empire State Building… katru dienu;
– Lielākai daļai cilvēku uz šīs planētas nav iespēju: ieet siltā dušā, saņemt tīru ūdeni no krāna un izmantot “slapjo” tualeti. 3 dienu laikā neapstrādāti fekāliji pasaules mērogā pārtop par kalnu izmēros ar Ņjū-Orleāna Mercedes-Bens Superdome (http://water.org/)

Tā ka mēs dzīvojam pasaulē, kurā nekas “nestrādā”, izņemot jokus, Mets šo akciju ir pārvērtis tādā kā cirkā- viņš ir atteicies izmantot vannas istabu līdz brīdim, kad visas iepriekšminētās problēmas netiks atrisinātas. Viņš ir sasaucis preses konferenci, kuru vajadzētu apskatīties. :)

Komentāri

komentāri

sitemap