Kā izmantot Google Maps bez interneta

Kā izmantot Google Maps bez interneta

16012314-20130716-GOOGLE-MAPS-IOS-094edit-605x403Civilizēto valstu iedzīvotāji jau sen ir aizmirsuši par slikta mobilā interneta problēmu, bet daži no tiem (piemēram, ukraiņi) cieš no šīs sāpes. Tā kā mēs šo problēmu atrisināt nevaram, ir nepieciešams pielāgoties. Valstīs, kur mobilais internets ir vāji attīstīts, gaidīt kad 2G ielādēs nepieciešamo kartes daļu vajadzēs ilgi. Tik ilgi, ka ērtāk ir uzjautāt garāmgājējiem. Par laimi, Google par to ir padomājuši un ieviesuši funkciju darbam ar Google Maps offline režīmā.

Lai aktivizētu offline pieeju nepieciešamajām kartēm uz mīļā iOS vai Android rīka, ir nepieciešams izvēlēties vēlamo kartes daļu un meklēšanas laukā ierakstīt frāzi “ok maps“. Izvēlētais kartes fragments saglabāsies kešatmiņā un būs pieejams pat bez interneta.

OK MAPS
Lai atvērtu lejupielādēto kartes daļu, vajag vienkārši palaist aplikāciju un pārvietot skatu uz iepriekšsaglabāto kartes daļu. Ja neesi pārliecināts vai karte ir ielādējusies offline režīmā vai nē, vari viedtālrunī ieslēgt Lidmašīnas režīmu un pārbaudīt. Google mājas lapā ir teikts, ka saglabājamo karšu apjoms ir atkarīgs no tālruņa atmiņas. Ja tās nepietiek, jaunā karte saglabājas pa virsu agrāk lejupielādētām kartēm.

Diemžēl, nav 100% skaidrs, kāpēc Google ir izvēlējušies tik sarežģītu offline režīma pieejas veidu savām kartēm – varbūt tuvākajā nākotnē tas arī mainīsies.

Komentāri

komentāri

sitemap