Kā izdzīvot avio katastrofā

Kā izdzīvot avio katastrofā

Autors

16/07/2013Interesanti

avio.pngVairāki cilvēki ir pārliecināti, ka izglābties aviokatastrofā gandrīz nav iespējams. Tāpēc arī nelasa visas drošības instrukcijas. Piemēram, aviokompānijas “Asiana Airlines” Boeing 777 katastrofa pierāda – ievērojot evakuācijas noteikumus var samazināt upuru skaitu. Avārijā San-Francisko izdevās izglābties 305 no 307 cilvēkiem!

Iesakām ievērot dažus noteikumus:

1. Padomā par apģērbu kurā ceļo.
Izvēlies maksimāli ērtu apģērbu. ASV Federālās Aviācijas Administrācijas darbiniece Sintija Korbetta saka:
“Iedomājieties, jūs skrieniet ārā no degošas lidmašīnas. Nevajadzētu vilkt apavus ar lieliem papēžiem vai vieglas “šļopenes” – tajos neērti skrien. Ļoti svarīgi ir lai apavi nekristu nost no kājām, bet atvērtās ķermeņa daļas nosegtas ar biezu audumu, piemēram džinsu.”

2. Pērkot biļetes izvēlies vietu salonā.
Žurnāla “Popular Mechanics” izpētē atklājās, ka visdrošākās vietas ir lidmašīnas astes daļā. Izanalizējot aviokatastrofas ar letāliem iznākumiem, kas ir notikuši pēdējo 40 gadu laikā, speciālisti sniedz mums sekojošu statistiku: vidēji par 40% palielinās iespēja izdzīvot tiem cilvēkiem, kas atrodas lidmašīnas aizmugurējā daļā. Mēģini atrasties netālu no avārijas izejas un tuvāk ejām starp sēdekļu rindām.

3. Pacelšanās un nolaišanās.
Eksperti norāda, ka visbīstamākais laiks ir pirmās 3 minūtes pēc lidmašīnas pacelšanās un astoņas pirms nolaišanās. Force majeure var notikt tieši šajos etapos, tāpēc šajā laikā nav vēlams vilkt nost apavus. Rokasbagāžu novieto zem priekšā sēdošā pasažiera – tā palīdzēs izvairīties no traumām. Ja nu tomēr nav iespējams izvairīties no avārijas nosēšanās – necel paniku. Ieņem tā saucamo “izdzīvotāja pozu”: sakrustojot plaukstas noliec tās uz priekšā esošā sēdekļa muguras, tad piespied pieri pie plaukstām – šādi ir vairāk iespēju izdzīvot. Izņem no kabatām visus asos priekšmetus – pildspalvas un atslēgas.

4. 90 sekunžu likums.
Atceries, ja pēc kontakta ar zemi varēsi izkļūt no salona 90 sekunžu laikā, iespējas izdzīvot palielinās: daži pasažieri panikas lēkmē nemaz nevar atsprādzēt siksnas – viņu ķermeņus atrod piesprādzētus krēslos.
Tā pati Korbeta stāsta: “Nemaz nemēģiniet atrast un paņemt savu bagāžu, tur var zaudēt daudz laika.”

5. Nav bīstamāk kā eskalators.
Skatoties NTSB (National Transportation SAfety Board) statistikas, tikai viens no 1.2 milj. komerciāliem reisiem nokļūst avārijā. Ekipāžas ir ļoti sagatavotas darbībām ekstremālās situācijās.

Iespēja nomirt aviokatastrofā ir 1:11000000000, piemēram, autokatastrofā tie ir 1:5000, tāpēc mūsdienās ir daudz drošāk lidot kā vadīt auto.

Komentāri

komentāri

sitemap