Kā es vienu projektu programmēju bez PHP zināšanām

Kā es vienu projektu programmēju bez PHP zināšanām

Aktuālie updates zemāk!

Problēma: Situācija, kad nevaru atrast cilvēku ar programmēšanas zināšanām, kas izstrādātu unikālu informācijas sistēmu (sauksim to par projektu) – protams, bez sākuma atlīdzības, uz entuziasma pamata. Protams, ir saprotams, kāpēc atsaka vai nevēlās piedalīties (piedāvājumu viņiem jau ir miljards no visām pusēm).

Ideja: Bez PHP zināšanām (tikai ar HTML/CSS basics) sākt pašam sākt izstrādāt projektu un publicēt to tīmeklī. 

Mērķis: Par sliktiem startup’eriem saka – “Nafigam Tu te kaut ko piedāvā visiem savu ideju un gribi par to vēl saņemt naudu, ja pats vēl nevienu savu pirkstu pakustinājis!” Mērķis ir pašu spēkiem izstrādāt kaut cik redzamā līmenī projektu, kas piesaistītu programmētāju uzmanību ar idejas unikalitāti un iespēju tiem pievienoties komandai un izstrādāt to jau profesionālā līmenī.

Updates: Pēc katra padarītā darba, taska, kad jutīšu, ka esmu gandarīts par padarīto, publicēšu updeitus šajā pašā lapā zemāk.


Update: 04.05.2016.

Pēc 2 gadiem atradu šo lapu un lasot pēdējo updeitu 22.10.2014. sapratu, ka… es padevos! :) Ne jau tāpēc, ka apnika, bet tāpēc, ka citi projekti. Cerams, šo ierakstu atradīšu atkal pēc 2 gadiem! Peace out!


Update: 22.10.2014.

Es to nevaru izturēt! Ātrāk kāds piesakās, savādāk es beigšu savu dzīvi kapā tuvākajā mēnesī… nu nav manām smadzenēm domāts


Update: 20.10.2014.

Palabots CSS, “noslēpti” bugi, nosortēti “lists”, pievienotas kategorijas un labeli (unikālie keywordi). Nekādu panākumu upvote/downvote funkcijas ieviešanā – vismas, cik redzams, pārskaitot vairākus variantus, tikai ar php neizlīdzēs. Sev – http://www.9lessons.info/2009/08/vote-with-jquery-ajax-and-php.html Šo atliksim un saveidosim kreisajā pusē kategorijas vai labels.
Capture


Update: 16.10.2014.

Nu jau iet daudz raitāk. To, ko vakar spēju saglabāt datu bāzē, šodien jau izvedu jauki noformētā tabulā ar default image. Tagad jāievieš “Upvote/Downvote” funkciju. Datu bāzē kolonnu ievedu, ar php tabulā izvedu, tikai tagad būs jāpašpiko no kāda reddit vai stackoverflow =]raitak


Update: 15.10.2014.

Beidzot! Beeeidzot! Pēc vairākiem jautājumiem pie pazīstamiem cilvēkiem, arī pie nozares speciālistiem – “Nafigam man no formas nerakstās iekšā dati datu bāzē?” pie vizuālas paskatīšanās 3 dienu laikā neviens nav spējis atrast risinājumu – kļūda, kļūda, kļūda. Viens profiņš teica – “Tu gan esi kamikadze, lieto jau gatavas produktus, nevis mocies”. Es to pārdzīoju un, visbeidzot,- YES, VISBEIDZOT es atradu kļūdu (citā failā…lol) Un tagad man viss “čotka” ierakstās, pat submit online laiks. Gribēju pievienot vēl vienu vērtību – upload file (only image), bet pēc 1h čakarēšanās atmetu (vismaz sākumā) ar roku. Virzīsimies tālāk izstrādājot PROJEKTA basics. 3 dienas pagāja – lielais izmisums un izķerts tikai viens errors. Neko darīt – veidojam tālāk. Ilgi gaidītais rezultāts:wert


Update: 12.10.2014.

Nu jau varēju paniekoties, gan ar php, gan ar mysql datu bāzēm… atcerējos universitāti, kur šis tika mācīts, tikai tajā brīdī man tas likās – “come on, kur man dzīvē tas noderēs” =] Tika izveidota informācijas ievades forma, kuru nākotnē izvedīšu pirmajā lapā. Atcerējos, ka vajag palaist pašu mysql serveri uz vietējā datora pirms tajā strādāt. Ievades laukiem noteikt vērtības bija diezgan bienkārši, bet saglabāt to datu bāzes tabulā – sarežģītāk. Beigu beigās, piežot “Submit” pēc informācijas ievades – nekādi errori vairs neparādās, bet…. nevaru atrast ievadītos datus mysql db caur phpmyadmin. Rādās, ka nekas nav ievadīts. Nu neko, rīt domāsim tālāk. =] Šovakar veru cietu vairākus desmitus w3schools tabus pārlūkā un rīt tomēr atrast ievadītos datus db tabulā un izvest tos ārā.
12.10.2014


Update: 10.10.2014.

Vakardien vakarā diezgan jestri gāja ar menu, protams, ilgi meklēju dropline variantu, tomēr kaut kas arī izdevās. Tā kā mērķis nav uztaisīt kruti dizainisku projektu, bet gan tādu, kas funkcionē, neslēdzu iekšā savu “dizainisko prātu” un nemēģināju taisīt “skaistāk”. Viss ļoti primitīvi – galvene, meņucis, tabuliņas. Šodien gāja sūri un grūti, pie šī rezultāta (sk. bildi zemāk) pavadīju kopā kādas stundas 4. Jā, tas vēl nav PHP, bet kodolu tak ir jāuztaisa. Baigi ilgi ņēmos ar CSS – nu negribēja tabulas kārtoties kā es vēlos. Jau tagad redzu – kods netīrs un haotisks, bet rezultāts vismaz ir redzams. Codeacademy šodien nesēdēju, darīšo to brīvdienās. Šodien vairāk praktizējos. Damn, tas CSS visu garīgo sabojāja. Un jā – lielākais meistardarbs – hover pie izvēles…mmm…. Un nē – free templates neizmantošu – ērtāk ir baltā lapā uztaisīt ko vajag nevis no esošā “piļīt” ārā nevajadzīgo.

result


Update: 09.10.2014.

Nu jau esmu palicis nedaudz gudrāks, PHP esmu ticis līdz arrays (pieredzējošie, noteikti, tagad klusītiņām ķiķina) un no Codeacademy saņēmu vēl dažus labus badges par labi izpildīto darbu. Tā nu es te jūtu – teorētiskā daļa iet uz priekšu, praktiskā stāv uz vietas. Tā nu es sāku būvēt lapu no augšas – header, menu utt. Atzīstos, pats unikālu kodu rakstu maz – efektīvāk ir atrast internetā un pielāgot savām vajadzībām – zemāk arī rezultāts. Strādājam tālāk.

aaaaaaa


Update: 08.10.2014.

Savu 26 gadu laikā pašmācības ceļā “piespiedu kārtā” iemācījos izmantot HTML/CSS (rupji sakot, tas pārsvarā notika “liekot kopā” tieši Lifehack.lv). Vienu reizi sāku apgūt JavaScript, kur pēc 2h mocībām atmetu ar roku. Tad vēl kādas reizes 4, atrodot jauku vietni Codeacademy, sāku apgūt PHP – un atkal neveiksmīgi. Pēc šiem centieniem, esmu sapratis, ka neko vairāk par pamatiem es iemācīties nespēju, jo, kā tautā saka – “Par programmētāju nekļūst, par to ir jāpiedzimst!”. Piekrītot šim izteicienam, kā jau mums daudziem, galvā grozās dažādas idejas, kuras varētu arī realizēt dzīvē, tāpēc fiksi sāku meklēt programmētāju. Jā – bez atalgojuma, uz entuziasma pamata, kurš veiksmes gadījumā varētu dalīt peļņu ar mani (protams, monetizācija arī ir svarīga). Gads pagājis, ne programmētāja, ne rezultātu – tā nu es šodien esmu dusmīgs uz visu pasauli – pēc šī teikuma atkal veru vaļā Codeacademy un visu darīšu pats. Kas mani virza – dusmas un sajūta – “pats izdarīšu!”. Aiziet!

sitemap